Imaju samo 50 tisuća stanovnika, a najveći su hit u svijetu rukometa
U iznenađujućem ishodu kvalifikacijske utakmice za Europsko rukometno prvenstvo, reprezentacija Farskih Otoka pobijedila je Nizozemsku s rezultatom 32:31.
Utakmica je bila izuzetno napeta, s obje momčadi koje su se izmjenjivale u vodstvu tijekom cijelog susreta. Iako su Nizozemci ušli u utakmicu kao favoriti, Farski Otoci su pokazali iznimnu borbenost i odlučnost. Prije nekoliko dana Farani su kod kuće remizirali s Nizozemskom, a danas ju je dobili i izgledno je da su sad glavni favoriti za broj 1 u grupi i samim tim za lakši ždrijeb na Euru.
Sljedeći izazov za reprezentaciju Farskih Otoka bit će utakmica protiv Kosova, koji je i dalje u igri s tri boda iz tri utakmice, dok Ukrajina ima dva iz također tri utakmice. Farski Otoci su prvi s pet bodova iz četiri utakmice, a Nizozemska u isto toliko dvoboja ima bod manje.
Podsjetimo, Farski Otoci su mala država u Skandinaviji s nešto više od 50 tisuća stanovnika.