PRVA HNL, 11. KOLO

Inter na krilima Šarića do pobjede nad Zadrom

16.10.2009 u 21:33

U prvoj utakmici 11. kola Prve HNL Inter je na svom stadionu u Zaprešiću zahvaljujući odličnom Miroslavu Šariću pobijedio Zadar 4:3, i to golom u sudačkoj nadoknadi

Inter – Zadar 4:3 (2:3)
Strijelci: 0:1 Mitrović (14), 1:1 Šarić (27), 1:2 Terkeš (29), 1:3 Šaranović (39), 2:3 Šarić (42), 3:3 Dodo (86), 4:3 Šarić (90)

Nakon šest uzastopnih poraza momčad Intera ubilježila je pobjedu, zahvaljujući fenomenalnoj igri Šarića koji je Zadru postigao tri pogotka, od čega pobjednički u sudačkoj nadoknadi. Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo da će bodovi ostati u Zaprešiću. Zadrani su u prvih 45 minuta postigli tri pogotka, i to praktički iz tri poštena udarca prema golu Intera. Prvo je Mitrović donio vodstvo Zadru u 14. minuti, da bi Šarić u 27. izjednačio na 1:1. Potom su Terkeš i Šaranović u 29. odnosno 39. minuti povisili vodstvo gostiju na 3:1, a do kraja prvog dijela Šarić je novim golom smanjio na 3:2.

U drugom poluvremenu gosti su se, zadovoljni vodstvom, povukli i sve je mirisalo na njihovo slavlje, no u posljednjim trenucima utakmice – preokret. Prvo je Dodo u 86. minuti izjednačio na 3:3, da bi Šarić svojim trećim pogotkom u sučevoj nadoknadi donio pobjedu Interu.