MAXTV PRVA LIGA

Istru rastužio bivši igrač, Rijeci derbi kola

31.07.2016 u 21:00

Tijekom prvog nedjeljnog termina odigrane su dvije utakmice u MAXtv Prvoj ligi

Zahuktali Osijek je nakon dvije uvodne gostujuće pobjede u dobro popunjem Gradskom vrtu dočekao Rijeku, no Kekovi Riječani su i nakon teškog dvoboja u Istanbulu uspjeli slaviti s 0:1 i ostati na čelu prvenstvenog poretka.

Vrućina je odnijela velik dio nogometne igre, a trenutak odluke došao je u 40. minuti kada se Mišićev udarac odbio od domaćeg bloka (Petrović) i završio iza vratara Mikulića.

Osječani su u nastavku pokušavali vratiti egal, no najbolju priliku dočekali su tek u posljednjoj sekundi dvoboja. Karlo Lulić u 95. minuti s desetak je metara pogodio stativu i uz veliki uzdah sudac je označio kraj dvoboja.

U Puli je počelo vrijeme novog trenera Gorana Tomića, a u goste je došla Lokomotiva. Istra je povela nakon kaosa u gostujućoj obrani kojega je u 24. minuti iskoristio Solomon, no istra opet nije uspjela slaviti... Nisu već gotovo dana, a ovaj put pobjedu im je odnio njihov bivši igrač Dejan Radonjić koji je za konačnih 1:1 pogodio glavom u 73. minuti.

Osijek Rijeka 0:1
Istra 1961 Lokomotiva 1:1
Split Hajduk 21:00