ht prva liga

Ivan Krstanović 'srušio' Osijek; Slaven Belupo dodatno zakomplicirao borbu za Europu

05.05.2019 u 19:06

Nogometaši Slaven Belupa pred svojim su navijačima u 32. kolu Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici pobijedili Osijek 1:0. Jedini je gol zabio Ivan Krstanović iz jedanaesterca...

Osijek je u Koprivnicu stigao s velikim ambicijama, pobjeda protiv Slaven Belupa dodatno bi ih približila plasmanu u Europu, no domaći su 'farmaceuti' imali druge planove.

Prvu priliku u 8. minuti imao je Boban, pucao je s ruba šesnaesterca, ali golman 'farmaceuta' Filipović lako brani taj pokušaj. Domaći prijete u 19. minuti kada je Delić dobro pucao, no ta lopta odlazi malo pokraj lijeve vratnice Maleničinog gola. U 22. minuti Čanađija se nakon dodavanja Krstanovića našao u dobroj situaciji u šesnaestercu gostiju, no njegov udarac je neprecizan.

• +5
Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, NK Slaven Belupo - Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Minutu kasnije - kazneni udarac za 'farmaceute'. U šesnaestercu su u kontaktu bili Lončar i Krstanović, a sudac Matoc pokazao je na jedanaesterac i pokazao žuti karton Lončaru. Siguran izvođač za Slaven Belupo bio je iskusni Ivan Krstanović kojemu je to bio 13. gol ove sezone.

U nastavku je Osijek krenuo po izjednačenje, Boban je pogodio stativu, a u 74. minuti nije priznat gol Osijeka zbog prekršaja 'strijelca' Ejupija. Domaći su nogometaši u završnici umrtvili utakmicu i tako stigli do šeste prvenstvene pobjede.

Slaven Belupo-Osijek1:0
Dinamo Zagreb-Lokomotiva19:00