nba liga

Ivica Zubac odigrao još jednu fantastičnu utakmicu i vodio Clipperse do pobjede

28.10.2024 u 09:12

Hrvatski reprezentativni centar Ivica Zubac postigao je 23 koša te imao 18 skokova i šest asistencija u dvoboju u kojem su LA Clippersi pobijedili Golden State Warriorse 112-104 na gostovanju u San Franciscu

LA Clippersi su pokvarili premijeru Golden State Warriosa na domaćem parketu u novoj sezoni, nanijevši im prvi poraz (104-112), a velike zasluge za to imao je Ivica Zubac koji je dvoboj završio s 23 koša, 18 skokova i šest asistencija.

Zubac je iz igre pogodio 10 od 19 šutova, a imao je i dvije ukradene lopte, jednu blokadu i četiri izgubljene lopte.

Bio je to drugi "double-double" učinak hrvatskog reprezentativnog centra u dva dana i druga uzastopna gostujuća pobjeda njegove momčadi, jer je Zubac i u slavlju Clippersa u Denveru (109-104) bio na učinku od 24 koša i 15 skokova.

Za Clipperse je 23 koša ubacio i James Harden, koji je podijelio i 11 asistencija, a Norman Powell je postigao 20 koševa za pobjednike.

Clippersi su u Chase Centeru u San Franciscu veći dio utakmice proveli u vodstvu. Kad su do njega došli početkom druge četrvtine, više ga do kraja dvoboja nisu ispuštali, iako su Warriorsi uspjeli u zadnjoj četvrtini zaostatak od 13 koševa (98-85) svesti na samo jedan (101-100).

No, u sljedeće tri minute Clippersi su napravili 11-4 za 111-104, a Zubac je u tom razdoblju imao dva zakucavanja i osigurao pobjedu svojoj momčadi.

James Harden je također ubacio 23 koša i tome dodao 11 asistencija, a Norman Powell je postigao 20 koševa. Raspoložen je bio i Derrick Jones Jr. sa 18 koševa.

Osim poraza pred svojim navijačima, druga loša vijest za Warriorse je ozljeda njihovog kapetana Stephena Curryja, koji je ozlijedio lijevi skočni zglob. Curry je nakon jednog krivog pokreta napustio parket na 2:43 minute prije kraja treće četvrtine. Pomoć mu je ukazana na klupi i Curry se vratio u igru na 8:08 minuta prije kraja utakmice. No, ostao je u igri samo 13 sekundi, jer je još jednim krivim pokretom ponovno ozlijedio isti zglob te šepajući otišao u svlačionicu.

Prema pisanju ESPN-a, Warriorsi očekuju da će Curry propustiti nekoliko utakmica.

Ivica Zubac LA Clippers 28.10.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Arenasport/Youtube

Do trenutka kad je napustio igru, kapetan Golden State je postigao 18 koševa i podijelio šest asistencija. Strijelce domaće momčadi predvodio je Andrew Wiggins s 29 koševa. Jomnathan Kuminga je ubacio 12 koševa, a Kevon Looney je uz 10 koševa imao i 11 skokova.

Najbolji napadački učinak večeri imao je Tyrese Maxey koji je s 45 koševa predvodio Philadelphiju do pobjede 118-114 na gostovanju kod Indiane, do koje su 76ersi došli u produžetku. Pacersima je dodatnih pet minuta donio Tyrese Haliburton tricom za 105-105 četiri sekunde prije kraja osnovnog dijela utakmice.

No, u dodatnih pet minuta Maxey je ubacio 10 od 13 koševa gostiju te tako 76ersima donio prvu pobjedu u sezoni. Caleb Martin je dao svoj doprinos sa 17 koševa i 12 skokova. Eric Gordon je ubacio 15, a Kelly Oubre Jr. 14 koševa za pobjednike.

Tyrese Haliburton je predvodio Pacerse s 22 koša. Pascal Siakam je imao 17 koševa i šest asistencija, a Obi Toppin je ubacio 15 koševa.

New Orleans Pelicansi poraženi 125-103 na gostovanju u Portlandu, a Karlo Matković je odigrao nešto manje od četiri minute i postigao dva koša uz tri skoka.

CJ McCollum je s 27 koševa predvodio strijelce Pelicansa, a Jordan Hawkins je ubacio 17 koševa. Jerami Grant s 28 koševa i Anfernee Simons s 27 koševa, bili su najbolji strijelci Trail Blazersa u njihovoj prvoj pobjedi u sezoni.

Do prve pobjede su iznenađujuće došli Brooklyn Netsi koji su 115-102 slavili na gostovanju u Milwaukeeju. Cam Thomas je s 32 koša predvodio strijelce Netsa, a Dennis Schroeder je uz 29 koševa imao i šest asistencija. Po 13 koševa su ubacili Cameron Johnson i Noah Clowney, a 'double-double' s 10 koševa i 11 skokova imao je Nic Claxton.

Giannis Antetokounmpo je s 22 koša, 12 skokova i sedam asistencija predvodio Buckse. Damian Lillard je ubacio 21 koš, a Bobby Portis je završio dvoboj sa 16 koševa i 10 skokova.

Oklahoma City Thunder je jedna od četiri momčadi s maksimalnim učinkom u prva tri nastupa. Treću pobjedu su ostvarili svladavši pred svojim navijačima Atlanta Hawkse 128-104.

Shai Gilgeous-Alexander je predvodio Thunder s 35 koševa, 11 skokova i devet asistencija. Chet Holmgren je imao 25 koševa i devet skokova, a Jalen Williams je spojio 20 koševa i devet skokova. Trae Young je s 24 koša bio najbolji strijelac Hawksa, ali je imao čak 10 izgubljenih lopti.

Karlo Matković je odigrao nešto manje od četiri minute i postigao dva koša uz tri skoka, a njegovi su New Orleans Pelicansi poraženi 125-103 na gostovanju u Portlandu.

CJ McCollum je s 27 koševa predvodio strijelce Pelicansa, a Jordan Hawkins je ubacio 17 koševa. Jerami Grant s 28 koševa i Anfernee Simons s 27 koševa, bili su najbolji strijelci Trail Blazersa.