Jurčić ipak priznao: Navijačima smo ostali dužni

23.07.2013 u 23:28

• +13

2. pretkolo Lige prvaka, Dinamo - Fola Esch

Izvor: Pixsell / Autor: Daniel Kasap

Trener Dinama Krunoslav Jurčić ukratko je iznio dojmove nakon 1:0 pobjede protiv Fole Esch i prolaska u 3. pretkolo Lige prvaka

Nije to bila dobra igra hrvatskog prvaka, a evo kako je stručnjak na klupi 'modrih' vidio sve što se događalo na terenu.

'Zadovoljan sam cjelokupnim rezultatom. Upisali smo pobjedu u obje utakmice, šansu su dobili neki igrači s manjom minutažom, odmorili smo neke igrače koji će nam biti bitni u idućim utakmicama, i dodamo li tome i pobjede onda moramo biti zadovoljni. Htio bih da smo igrali ljepši nogomet i atraktivniji s više šansi, nažalost nismo ga odigrali večeras. Ostajemo dužni za buduće utakmice brojnim navijačima koji su nas danas bodrili,' rekao je Jurčić i dodao:

'Imamo standardnu momčad koja se uigravala na pripremama, čim imamo rotacije i promjene po linijama onda štekamo, i to je očekivano. Moramo biti svjesni da imamo određeni broj igrača koji mogu zadovoljiti naše kriterije, ali imamo i određeni broj koji možda ne mogu. Zelenika je branio prvu utakmicu za Dinamo, vjerujem u njega, pokazao je na Svjetskom prvenstvu mirnoću, lijepu igru nogom i da se na njega može računati.'

Nešto o Alenu Haliloviću.

'Halilović sazrijeva, to su normalne stvari koje prolazi mladi igrač, želim mu pokazati što donosi recimo prvi neuspješan dribling, želim da se kali u svim situacijama i svaka mu minuta dobro dođe u ovakvim situacijama kao večeras. Savjetovao sam mu na poluvremenu da ako ne ide s povratnim loptama da se smiri.'

Jurčić se dotaknuo Migliorea.

'Ne tražim ništa što se tiče golmana, Migliore nije prisustvovao treningu jučer i zato nije konkurirao večeras. Postoji klupski pravilnik i nedolazak na trening će se kazniti. Ne znam hoće li konkurirati protiv Rijeke, ujutro je normalno trenirao, ne znam detalje o nekakvom raskidu ugovora za koji pitate. Imam Zeleniku i neću trošiti svoju energiju na te priče, ekipa vjeruje Zeleniki i to je kraj priče, koncentriram se na ono što postoji.'