EUROPA LIGA

Jurićeva Roma imala Athletic u šaci do samog kraja; Baski ipak spasili bod

26.09.2024 u 23:09

Roma je remizirala protiv Athletica iz Bilbaa u svojoj prvoj utakmici nove sezone u UEFA-inoj Europa ligi. Domaćin je vodio sve do 85. minute, ali se na kraju morao zadovoljiti s bodom

Nakon impresivnog debija, u kojem je pomeo Udinese, tada drugu momčad Serie A, Ivan Jurić je Romu vodio u još jednoj sjajnoj utakmici. Bio je blizu druge pobjede u dva nastupa, ovoga puta protiv Athletica, momčadi u sjajnoj formi.

Jurićeva Roma na Olimpicu je remizirala 1-1 s Athleticom. Dugo se činilo da će Roma slaviti jer je vodila pogotkom stasitog Artema Dovbika od 32. pa sve do 85. minute. No, tada je Aitor Paredes pogodio za konačnu podjelu bodova.

Roma je nakon nešto slabijeg starta bila puno bolji suparnik u prvom poluvremenu i apsolutno zasluženo vodila. Sjajno se nosila s poznatim Athleticovim presingom i kontrom, što je odlika momčadi Ernestea Valverdea.

Međutim, u nastavku su Baski ipak pokazali zašto su trenutno peta momčad La Lige i na kraju zasluženo izjednačili.