druga pobjeda

Kapetan hrvatskih rukometaša smiruje euforiju: Nismo još ništa napravili...

14.01.2018 u 23:30

Igor Vori (37) najstariji je naš rukometaš i kapetan reprezentacije... No, za njega kod Line Červara nema popusta, samo su krila Štrlek i Čupić sakupili više minuta na terenu protiv Islanda. 'Vikinge' smo dobili 29:22, a Vori je na terenu proveo skoro 40 minuta

Vori se među prvima spustio među predstavnike medija, nasmiješen i zadovoljan, kao da se vratio iz lagane šetnje, a ne iz rovovske bitke s 'vikinzima'. Nova pobjeda, 29:22...

'Super, poslije tolikog emotivnog pražnjena na utakmici sa Srbijom danas smo odigrali stvarno rovovsku utakmicu. Obrambeno smo u drugom poluvremenu bili sjajni, ubili smo njihovu kreativnost, ostali su bez ideje. Najvažnije je da smo dobili, da smo osvojili dva nova boda', rekao je sjajno raspoloženi Igor Vori i odmah krenuo stišavati euforiju nakon druge pobjede:

'Još ništa nismo napravili, ima još puno za igrati... Sad je važno da se odmorimo i da se spremimo za Šveđane.'

Hrvatska je odigrala još jednu sjajnu utakmicu, u prvom dijelu smo se malo mučili, ali nastavak je bio fantastičan.

'Prodali su nam samo dvije ili tri kontre, ma to je fenomenalno. S obzirom na to kako brzo igraju to je sjajno, baš smo iz zakočili da nisu mogli ništa. Potpuno smo ih smirili, nisu nam ništa mogli', kaže Vori.

Dobro je i to da se nitko nije ozlijedio...

'Istina, samo treba pričekati da se ohladimo, tek tada ćemo znati tko je u kakvom stanju...', zaključio je uz osmijeh Igor Vori. Najstariji u momčadi, a među onima s najvećom minutažom. Lino ga baš nimalo ne štedi.

• +24
EP u rukometu, skupina A, 2. kolo, Hrvatska - Island Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Manuel Štrlek zabio je četiri gola, standardno efikasan i ubojit.

'Hvala publici, svi smo bili na nivou, i mi i oni. Bili smo strpljivi, stalno su nam bili za vratom u prvom poluvremenu, ali se nismo dali, igrali smo svoju igru i na kraju pobijedili', kaže Štrlek i dodaje:

'Na kraju smo ih 'ubili' obranom... Tako se to radi, pokazali smo raznovrsnost, i u obrani i u napadu. Ali nema mjestu euforiji, treba se odmoriti i spremiti za Švedsku, i tu moramo uzeti bodove.'

Mirka Alilovića večeras protiv Islanda nije išlo, zato je zdušno bodrio svog kolegu Ivana Stevanovića.

'Ha, opet kao laka pobjeda. A znate da nije bila. Vidjeli ste fantastičnu demonstraciju 5-1 obrane u drugom poluvremenu. Bila je to škola rukometa, kontra, pa polukontra i fantastični Stivi na golu. Islanđani su mogli nešto naučiti u ovoj utakmici', pričao je sjajno raspoloženi Mirko i nastavio:

'Pokazali smo svu snagu i svu raskoš, od Cindre koji ih je lomio cijelo vrijeme, pa Buntić, pa na kraju Mamić... Sve je u drugom poluvremenu funkcioniralo izvrsno.'

U prvoj utakmici je zablistao on, sada Stivi...

• +11
Navijači na utakmici Island - Hrvatska Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

'Stvarno nije bitno tko je na golu, igramo za Hrvatsku, svi smo jedni uz drugog, imamo isti cilj... Nema tu mjesta ljubomori, jedni drugima smo podrška.'

Mirko je u jednom trenutku za vrijeme minute odmora ostao zadivljen plesačem koji je na centru terena izvodio akrobatske elemente, a potom se zavrtio na glavi... I vrtio, i vrtio...

'Ma daj, pa gledam onog dečka na minuti odmora... Kako se samo majstor vrti na glavi... Svaka mu čast, pa i meni se u jednom trenutku zavrtjelo', zaključio je Mirko.