ZAHUKTALE SE DINASTIJE

Kranjčar odličan, Liverpool 'krvlju do pobjede', United siguran

29.11.2014 u 19:51

U 13. kolu nogometnog prvenstva Engleske Queens Park Rangers je u subotu ostvario tek treću pobjedu ove sezone, uz vrlo dobru partiju hrvatskog nogometaša Nike Kranjčara. Pobjede su upisali i dva najtrofejnija kluba Manchester United i Liverpool

QPR je pobijedio Leicester City sa 3:2, a Niko Kranjčar je zamijenjen u sudačkoj nadoknadi. Bio je vrlo aktivan, namjestio i nekoliko prilika svojim suigračima koje oni nisu iskoristili. U 7. minuti odlično je izveo korner, a Leroy Fer je promašio iz blizine. Potom je u 17. minuti uposlio Eduarda Vargasa, koji također puca pored vrata.

U drugom poluvremenu, u 55. minuti, ubacio je za Onuohu, čiji je udarac glavom bio neprecizan, a u 72. minuti Leroy Fer, nakon asistencije Kranjčara, sa pet metara nije uspio zabiti. Strijelci za QPR bili su Morgan (autogol), Fer i Austin koji je pogdio za konačnih 3:2, dok su za Leicester pogađali Cambiasso i Schlupp.

Manchester United je svladao Hull City sa 3:0, a strijelci su bili Chris Smalling (16), Wayne Rooney (42) i Robin van Persie (66). Nikica Jelavić je odigrao svih 90 minuta za Hull, i dva je puta bio u gol šansama. U 61. minuti njegov udarac glavom otišao je previsoko, a u 76. zaustavio ga je vratar De Gea.

Liverpool je pogotkom Glena Johnsona, koji je zabio glavom hrabar gol i nakon sudara s protivničkom kopačkom ostao razbijene glave, u 85. minuti pobijedio Stoke 1:0, a hrvatski reprezentativac Dejan Lovren ušao je u igru pred kraj utakmice, tek u 88. minuti. Bile su to prve propuštene Lovrenove minute u Premiershipu ove sezone.

Nogometaši Arsenala svladali su u prvom dvoboju dana kao gosti West Bromwich Albion s 1:0.