Prvo je Turska povela sjajnim golom Muldura (25'), ali Gruzija je ekspresno odgovorila preko Mikautadzea (32'). U nastavku mladi Arda Guler je spektakularnim golom u 66. minuti vratio Tursku u vodstvo, a Akturkoglu je u 96. minuti zabio za konačnih 3:1

TURSKA: Gunok - Muldur, Akaydin, Bardakci, Kadioglu - Calhanoglu, Ayhan - Güler, Kokcu, Yildiz - Yilmaz

GRUZIJA: Mamardašvili - Kverkvelia, Kashia, Dvali - Kakabadze, Čakvetadze, Kočorašvili, Mekvabišvili, Citaišvili - Mikautadze, Kvarachelia

• +20
Turska - Gruzija, Euro (18.6.2024.) Izvor: EPA / Autor: FRIEDEMANN VOGEL
  • 90'

90'

Kraj utakmice
  • 90'

90'

GOOOOL!! Turska je povećala vodstvo! Nakon sjajne kontre, Akturkoglu je izašao sam pred prazan gol i zabio je za 3:1
  • 90'

90'

Ogromna šansa za Gruziju! Mikautadze je naletio na odbijenu loptu u petercu i iz odlične pozicije je pucao pored gola!
  • 90'

90'

Igrat će se još najmanje 6 minute sudačke nadoknade
  • 89'

89'

Calhanoglu je zaradio žuti karton
  • 87'

87'

Sjajna šansa za Tursku! Yazici je ispratio ubačaj i dobro je pucao glavom, ali Mamardašvili je još jednom odlično reagirao
  • 85'

85'

Gruzija napada i traži gol za izjednačenje, ali Turska se dobro brani i čuva minimalnu prednost
  • 78'

78'

Kod Turske izlaze Guler i Ayhan, a ulaze Yazici i Demiral
  • 75'

75'

Dvostruka zamjena kod Gruzije, Tsitaishvili i Chakvetadze, a ulaze Davitashvii i Lochoshvili
  • 70'

70'

Gruzija je opet skoro izjednačila! Kočorašvili je majstorski pucao s distance, ali greda je spasila Tursku