NBA LIGA

LeBron i Miami nagazili Lakerse, sjajni Knicksi u Londonu!

18.01.2013 u 10:55

U noći s četvrtka na petak odigrane su svega tri utakmice NBA lige, izuzev one londonske između Detroita i New Yorka, a jedan od najvećih derbija današnjice igran je u Los Angelesu gdje su Lakersi ugostili prvaka Miami Heat

LeBron James pokazao je zašto je u velikom NBA finalu prošle sezone proglašen za najkorisnijeg igrača. U pobjedi nad Lakersima 99:90 je za 42 minute na parketu ubacio 39 poena te upisao sedam skokova, osam asistencija, tri ukradene lopte (dvije izgubljene) i jednu blokadu. Iz igre je gađao nevjerojatno dobrih 17-25, od čega za tri poena 1-2, a s crte slobodnog bacanja 4-4.

James je dobio pomoć i od svog najboljeg prijatelja Dwyanea Wadea, koji je pridodao 27 poena, četiri skoka i pet asistencija. Nijedan drugi igrač Heata nije išao preko devet poena, ali nije ni trebao s obzirom na raspoloženost dviju najvećih zvijezda momčadi.

S druge strane Kobe Bryant također je ispalio 25 lopti kao i James, ali je za razliku od krilnog igrača Heata 'crna mamba' pogodila svega osam lopti! Ubacio je u konačnici 22 poena. Jedan od razloga za poraz Lakersi mogu tražiti i u izgubljenim loptama. Sakupili su ih 20, a Miami svega šest.

The Heat Start with an Aerial Attack in L.A.

Recimo i da je ovom utakmicom došao kraj seriji od šest gostovanja prvaka, a istu su okončali s tri pobjede i tri poraza. Lakersi su pak novim, 22. porazom ostali 11. momčad Zapadne konferencije te im se ne piše dobro ukoliko ne započnu nizati pobjede.

U preostale dvije utakmice druga losanđeleska momčad, Clippers, slavila je na gostovanju kod ozljedama izrešetane Minnesote Timberwolves 90:77, dok je Milwaukee također upisao gostujuću pobjedu, ali kod Phoenix Sunsa (98:94).

Clippersi su još jednom slavili bez svojeg ponajboljeg igrača Chrisa Paula, i to ponajviše zahvaljujući učinku svoje iznimno dugačke klupe. Iako su ovoga puta zabijala samo četiri rezervna igrača, Clippersi su s klupe postigli polovicu odnosno 45 koševa!

Jamal Crawford bio je jedan od tih 'rezervnih' igrača koji je ujedno bio najefikasniji pojedinac susreta s 22 poena. Blake Griffin pridodao je 20, a Caron Butler 12 koševa.

Kod Wolvesa je najefikasniji bio Luke Ridnour s 21 poenom, četiri skoka i pet asistencija. Recimo i da je španjolski igrač Ricky Rubio upisao svoje prve ovosezonske minute kao član startne petorke.

Monta Ellis bio je najefikasniji u redovima Bucksa koji su snažnom posljednjom četvrtinom (28-19) upisali tijesnu pobjedu u Arizoni kod Phoenixa. Ubacio je 24 poena te upisao šest asistencija.

Dodajmo još kako je NBA košarka posjetila u četvrtak Europu. U punoj londonskoj O2 Areni utakmicu regularnog dijela sezone odigrali su Detroit i New York, a Knicksi su slavili s uvjerljivih 102:87. Bio je to prvi dolazak NBA momčadi na Stari kontinent nakon dvije godine - i tada je domaćin bio London, a igrali su New Jersey i Toronto. Ovaj četvrtak su gledatelji u britanskoj prijestolnici vidjeli od samog starta uvjerljivi New York. Riješili su Knicksi prvu četvrtinu u svoju korist s 29-17 i povratka za Pistonse više nije bilo.

Londonsku je publiku najviše zabavio Carmelo Anthony koji je zaključio dvoboj s 26 koševa, premda ne i s posebno dobrim šutom iz igre (8-19). Amar'e Stoudemire je s klupe dodao 17, a J. R. Smith 16 koševa. Kod Detroita je s 22 poena prvo ime bio Will Bynum

NBA liga:

Detroit - New York 87-102 (Bynum 22k / Anthony 26k, Stoudemire 17k)

LA Lakers - Miami 90-99 (James 39k, 7s, 8a, Wade 27k, 5a / Bryant 22k, 4s)

Minnesota - LA Clippers 77-90 (Ridnour 21k, 5a / Crawford 22k, 3a)

Phoenix - Milwaukee 94-98 (Brown 20k / Ellis 24k, 6a)

9. Portland 39 20 19
10. Minnesota 36 16 20