DRAMA NA ANFIELDU

Liverpool se u 97. minuti spasio protiv Arsenala!

21.12.2014 u 19:01

U derbiju 17. kola Premiershipa Liverpool je kod kuće odigrao neriješeno protiv Arsenala. Dvoboj je završio 2:2, a junak domaćih bio je Martin Škrtel koji je zabio glavom u 97. minuti...

Liverpool i Arsenal nastavili sa svojim neuvjerljivim nastupima u Premiershipu ove sezone. Derbi na Anfieldu obilježila je vrlo loša igra obje obrane, a na kraju domaći mogu biti sretniji zbog osvojenog boda, iako su imali više prilika na utakmici. Spasili su ga duboko u sudačkoj nadoknadi.

Naš Dejan Lovren bio je pod paljbom žestokih kritika zbog svojih pogrešaka u obrani posljednjih tjedana, a dvoboj s Arsenalom propustio je zbog ozljede, no vrlo loše igra obrana Liverpoola i bez njega. Povela je domaća momčad nakon preciznog udarca Coutinha u 45. minuti, da bi dvije minute kasnije dopustila Debuchyju da iz blizine pogodi glavom nakon prekida i zabije svoj prvi gol u dresu 'topnika'.

U drugom dijelu Liverpool je nastavio dominirati u posjedu lopte i nizati jalove prilike, a Arsenal je došao na svoje u 64. minuti. Jedna naizgled prekomplicirana akcija urodila je plodom: Cazorla je na kraju pronašao Girouda između četvorice koji je iz blizine poslao loptu kroz noge Jonesa.

Kada su već svi mislili da će Arsenal upisati tri boda nakon što je Borini isključen, sudac je produžio susret čak devet minuta, zbog okazivanja pomoći Škrtelu koji je ozlijedio glavu. Upravo je on ozlijeđnom glavom u 97. minuti glavom zabio nakon kornera za 2:2.

Ovim remijem obje su ekipe ostale daleko od pozicija koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.