DIVOVI OPET MOĆNI

Lokomotiva nemoćna protiv najugodnijeg iznenađenja lige

21.08.2015 u 21:52

U prvom dvoboju 7. kola MAXtv Prve lige Inter je u Kranjčevićevoj svladao Lokomotivu i vinuo se na treće mjesto prvenstvene ljestvice

Lokomotiva je opterećena problemima zbog ozljeda dočekala Inter iz Zaprešića koji je povratak u prvoligaško društvo obilježio vrlo gledljivim igrama i adekvatnim rezultatima.

Momčad Samira Toplaka došla je iz Zaprešića s nizom neporaženosti od tri susreta i zasluženom pobjedom rezultatom 1:2 (1:1) potvrdila status najugodnijeg iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone. Subotu će dočekati kao treća momčad poretka MAXtv prve lige, ispred Intera trenutno su samo Dinamo i Split.

Inter je bolju igru u prvom dijelu bio okrunio pogotkom svog najboljeg strijelca Nestorovskog koji se u 11. minuti sjajno izvukao na ubačaj s lijeve strane i glavom pogodio sa sedam metara.

U završnici poluvremena je Lokomotiva uzvratila. Prvo je Ćorić dozvolio gostujućem vrataru Posavcu da se istakne i obrani mu udarac (u bliži kut) s osam metara, no u 43. minuti Ćorić je potegnuo s 20 metara i našao na 'krivoj nozi' vratara te zabio za izjednačenje.

U nastavku je Inter odlučio krenuti po drugu pobjedu u nizu i to im je uspjelo u 57. minuti. Andrea Ottochian je primio loptu na lijevom krilu, prodorom došao do pozicije za šut i lijepo plasirao 'žabicu' koja je prevarila domaćeg vratara i zabila se u suprotni kut. U 82. minuti Lokomotiva je zbog drugog žutog kartona ostala bez kapetana Jerka Leke i nisu uspjeli pronaći put do željenog boda.

Toplak je znao proslaviti drugu pobjedu u nizu, a njegove igrače iduće nedjelje očekuje domaćinski ogled protiv Hajduka. Inter doma nije izgubio godinu dana!