15.05.2015 u 21:15

• +4

NK Lokomotiva Zagreb - NK Slaven Belupo

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunić

U prvoj utakmici 34. kola MAXtv Prve lige na stadionu u Kranjčevićevoj Lokomotiva je svladala Slaven Belupo 2:0

'Lokosi' su napokon prekinuli svoj crni niz od sedam utakmica bez pobjede zbog kojeg je morao odstupiti trener Tomislav Ivković. Novi strateg prvoligaša s Kajzerice Marko Pinčić je u svom premijernom nastupu upisao pobjedu. 'Žrtva' je bio Slaven Belupo, a junak dvostruki strijelac Franko Andrijašević.

Prvi pogodak pao je u završnici prvog poluvremena. Bio je to ubačaj s desne strane, a Andrijašević je izmakao pozornosti gostujuće obrane te je iz blizine pogodio glavom.

Na drugi gol čekalo se do 58. minute. Poslije ubacivanja Rukavina je sjajno pucao, Kardum odlično reagirao i obranio, no na odbijenu loptu je naletio Andrijašević te riješio dvojbe oko pobjednika.

Lokosi su tako ostali u igri za Europu, četvrti su s 45 bodova, jednim manje od Hajduka, dok je Slaven ostao šesti s 39 bodova.