BELGIJSKA LIGA

Luka Vušković zabio Anderlechtu

14.09.2024 u 22:58

Nogometaši Anderlechta i Westerloa su remizirali 2:2 u susretu sedmog kola belgijskog prvenstva.

U devetoj minuti domaći sastav je poveo golom Vazqueza, dok su gosti do izjednačenja stigli u 38. minuti kada je domaću mrežu pogodio Bayram.

Preokret je uslijedio nakon točno sat vremena igre. Gol za 2:1 Westerloa dao je 17-godišnji hrvatski nogometaš Luka Vušković, što mu je bio drugi ligaški pogodak ove sezone. Westerlo ipak nije zadržao tri boda kod favoriziranog domaćina, konačnih 2:2 je postavio Stroeykens u 84. minuti. Vušković je odigrao cijelu utakmicu za goste, dok je Matija Frigan zamijenjen u 80. minuti.

Na ljestvici vode Club Brugge i Genk s 13 bodova, dok Anderlecht ima bod manje. Westerlo je trenutačno četvrti i ima bod manje od Anderlechta.