Nakon što je čuo za odluku Gradske inspekcije o vođenju kluba kojemu je na čelu, Zdravko Mamić je sazvao izvanredni 'urbi et orbi' te najavio nastavak borbe za ostanak na vlasti u Maksimirskoj 128. Pred njim je visok zid u vidu Zakona o udrugama koji nameće rješenje 'Jedan član jedan glas' te skore izbore kao posljedicu, ali i prostrana zaobilaznica kojom će vjerojatno krenuti
Dan prije lanjskog uzvrata s Ludogorcem Zdravko Mamić je bio iznimno napet. Vrludao je maksimirskim hodnicima izgubljen i sam i na kraju u privatnom razgovoru zavapio 'Što da radim?'. Nije mi bilo palo ništa na pamet nego da utvrdim kako mu je uvjerljivo najbolji manevar raspisivanje izbora u klubu. Njegova despotska družina povratila bi time izgubljeni građanski miris, a ionako je prilično neizvjesno kako bi se ti izbori odvili. Nitko još nije javno rekao 'Ja ću se kandidirati protiv Mamića ako ikada dođe do izbora,' pitanje je bi li pozicija današnje garniture uopće došla u opasnost.
'Znaš da već neko vrijeme razmišljam o tome. Blizu sam odluke da stvarno tako napravim... To bi svakako bilo najbolje, ali nikad ne znam kome ću klub ostaviti,' rekao je tada Dinamov capo i nastavio drhtati uoči uzvrata kojega se čekalo s velikom zebnjom. Dinamo je u prvom pretkolu visio kao luster.
U 98. minuti uzvrata Mehmed Alispahić ubacuje a Domagoj Vida pogađa za 3:2 i prolaz Dinama i sva učmalost oko kluba te je sekunde bila kao spužvom pobrisana. Na kratko, naravno, ali gol je slavila i sjeverna tribina kako dugo prije ni poslije toga nije. Taj je gol dao ritam budućim događajima, katarza je izbjegnuta u zadnji tren.
Zdravko se vratio 'u normalu', barem koliko je moguće, i nastavio jahati prema cilju zvanom Liga prvaka koju je i dosegnuo malo zatim u Mariboru. Izbori mu više nisu trebali i nikada ih više nije spomijnao kao mogućnost koja bi koristila Dinamu.
I sada mu je, čini se, Milan Bandić okrenuo leđa. Teško je naime povjerovati da Gradske inspekcije daju ovakve nalaze bez barem prešutnog odobrenja gradskog capa, i osvanula je presuda prema kojoj se u Dinamu u dogledno vrijeme moraju raspisati izbori kako bi se rad te Udruge uskladio sa zakonskim odredbama. Odredbama Zakona o udrugama, ostali elementi ipak su 'klimaviji'! Današnji sistem je, prema viđenju ove inspekcije koja ima izvršne ovlasti, protupravan (čl 6. st 1. i 6.3) jer ne dozvoljava članovima da bilo neposredno bilo putem predstavnika (koje sami odabiru, naravno) upravljaju Udrugom.
Da je Zdravko Mamić nakon pobjede nad Ludogorecom zapamtio kako se osjećao uoči dolaska Bugara ovo se moglo izbjeći. Ali odlučio je drugačije, i prema ovom mišljenju je pravno prisiljen staviti mandat na raspolaganje članovima kluba. Naravno, ima se mogućnosti i žaliti, a žalbena instanca je MZOS gdje stoluje ministar Jovanović. Neizvjesno je kako će ta žalba proći, jer oko politike je uvijek sve nepredvidljivo, ali prvi građanski izbori u povijesti Dinama naoko ne izgledaju kao potpuna iluzija.
Ipak, izvršni predsjednik Zdravko Mamić ima vrlo snažan i elegantan adut u rukavu koji je i spomenuo tijekom svog izlaganja. Naime spomenuo je preoblikovanje Dinama, iz čega se da lako iščitati da Dinamo uskoro prema planu Uprave više neće biti udruga već će postati (najvjerojatnije) d.o.o ili š.d.d. Na taj način Dinamo prestaje biti korisnik Zakona o udrugama koji nalažu da se moraju provesti izbori na zahtjev članstva, te njegov statut ponovno postaje usklađen sa zakonima RH. Ta procedura nije pravno kompleksna, i Dinamo se ima mogućnost 'sakriti u zavjetrinu' te nastaviti funkcionirati po današnjem sistemu. U nastavku izlaganja Zdravko Mamić je najavio održavanje sjednice Skupštine kluba u roku od 60 dana, i tada će se moći konkretno iščitati planovi aktualne Dinamove Uprave.