IZNENAĐENJE

Manchester United dobio tešku šamarčinu; Mourinhu se gadno trese klupa

19.08.2018 u 19:18

Nogometaši Brighton & Hove Albiona priredili su iznenađenje pobijedivši u susretu drugog kola engleskog prvenstva Manchester United sa 3-2

Bila je to treća uzastopna domaća pobjeda Brightona protiv Uniteda. Prvu su ostvarili davne 1982. (1-0), drugu prošle sezone (1-0), a u nedjelju i treću rezultatom 3-2. Zanimljivo, čak četiri gola pala su u prvom poluvremenu nakon kojeg je domaćin vodio sa 3-1.

'Galebovi' su poveli u 25. minuti lijepim golom Glenna Murrayja, a samo dvije minute kasnije Shane Duffy je u gužvi u kaznenom prostoru zabio za 2-0. Nadu United vratio je Romel Lukaku u 34. minuti, no u posljednjoj minuti prvog dijela Pascal Gross je realizirao kazneni udarac za 3-1.

• +5
Premier liga, Brighton & Hove Albion - Manchester United Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

'Crveni vragovi' su u nastavku susreta sve karte bacili na napad, međutim nisu stvorili niti jednu ozbiljnu priliku. U posljednjim trenucima susreta Paul Pogba je postavio konačnih 3-2 iz jedanaesterca.

ManU je tijekom utakmice uputio svega tri udarca u okvir suparničkog gola, a nakon još jedne blijede partije pozicija Josea Mourinha sve je klimavija.