POBJEDA ORLANDA

Mario Hezonja oduševio u Madisonu; Knicksima ubacio 11 koševa!

22.12.2015 u 09:31

Dubrovčanin Mario Hezonja odigrao je na gostovanju njegova Orlando Magica kod New York Knicksa svoju najbolju ili bolje rečeno najzreliju NBA utakmicu. U pobjedi 107:99 Hezonja je za 19 minuta ubacio 11 koševa, a uz to ubilježio tri asistencije. Ukratko, oduševio je svojim zrelim nastupom...

U najpoznatijoj dvorani na svijetu Madison Square Gardenu 20-godišnji Mario Hezonja opravdao je povjerenje strogom trenera Scotta Skilesa koji mu je ponovno dao slobodu u igri na mjestu organizatora igre što je naš košarkaš posljednjih godina vrlo rijetko igrao u Barceloni. Opušteni Hezonja zabio je nekoliko lijepih koševa, a uspio je i razigrati svoje suigrače. Za 19 minuta upisao je 11 koševa (šut iz igre 5-8), a uz to je ubilježio tri asistencije te po jedan skok i blokadu. U svakom slučaju napredak u njegovoj igri je velik (posebno u obrani) i što je najvažnije raste mu samopouzdanje.

Ono što posebno treba naglasiti jest podatak kako je Hezonja ostavio puno bolji dojam od novaka iz Latvije Kristapsa Porzingisa koji je utakmicu završio sa devet koševa uz šut iz igre 3-12.

Najbolji kod Orlanda bio je Crnogorac Nikola Vučević sa 26 koševa i devet skokova.

Dodajmo još kako je Hezonja dobio nešto više minuta nego prije jer se startni playmaker Elfrid Payton ozlijedio (gležanj) zbog čega nije igrao u drugom poluvremenu.

'Ovo je jako dobro za nas, pogotovo nakon poraza od Atlante. Eto već sljedeći dan smo pobijedili i odgovoriti na ovakav način je sjajno. Pokazali smo da rastemo i da vjerujemo u sebe. Mislim da smo stvarno odigrali jako dobro', kazao je Vučević.

Kada su ostale utakmice u pitanju kažimo kako je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović ubacio 12 koševa u pobjedi Brooklyna 105:102 na gostovanju u Chicagu. Zagrepčanin Damjan Rudež je u gostujućem porazu Minnesote od Bostona 99:113 u igri proveo gotovo deset minuta, ali je ostao bez učinka. Duje Dukan nije ulazio u igru u porazu Sacramenta u Washingtonu 99:113.

11. Sacramento 28 11 17
12. Minnesota 28 11 17