06.09.2013 u 17:38

• +11

1. kolo KHL-a, Medveščak - CSKA Moskva

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić

Počelo je hokejaško ludilo u drugoj najjačoj ligi svijeta KHL-u. U utakmici prvog kola Medveščak je u rasprodanoj Ledenoj dvorani ugostio trofejni moskovski CSKA. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

MEDVEŠČAK - CSKA 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

60' - kraj utakmice
55' - GOOOOL - 7:1 - pak je opet završio u mreži izgubljenih Rusa koji imaju jednu od najbogatijih momčdi u KHL-u, Linglet je nakon odbijanca bio najspretniji
53' - CSKA izgleda nemoćno da bilo što promijeni i izbjegne težak poraz, novo isključenje za Ruse
48' - GOOOOL - 6:1 - CSKA ne zna što ga je snašlo, nova sjajna asitencija i Cheechoo je opet zabio
45' - GOOOOL - 5:1 - fantastična asistencija Lingleta sa strijelca Willsiea
45' - zagrebačka momčad se obranila
44' - teški trenuci za 'medvjede' koji će jedno vrijeme imati dva igrača manje
43' - odlična obrana Dekanicha, golman domaćina je jedan od najzaslužnijih za ovako sjajan rezultat
41' - u posljednju trećinu Medvjedi su ušli s igračem više, ta prednost će trajati još minutu

DRUGA TREĆINA
40' - opet je Medveščak imao igrača više, imao je par dobrih situacija, ali to nije iskoristio
34' - nervozni su Rusi, Širokov je isključen
33' - 4:1 - GOOOOL - Mathieu Carle je opalio, pak je nekoga okrznuo promijenio smjer i ušao u mrežu
31' - Radulov je isključen, definitivno najnervozniji igrač na ledu
30' - Dekanich i sreća su spasili 'medvjede' u nekoliko navrata
26' - novo isključenje Medveščakovog igrača
24' - 3:1 - GOOOOL - izgledalo je kako je nevjerojatna obrana Dekanicha, ali je rukavica kojom je uhvatio pak bila u golu
24' - 'Medvjedi' imaju dva igrača manje
22' - 3:0 - GOOOOL - Montador je lijepo gurnuo pak za Kurtisa Fostera koji buši CSKA treći puta
22' - odmah isključenje Neprjajeva zbog povlačenja za dres u idealnoj šansi. Medveščak ima igrača više dvije minute
21' - krenula je druga trećina

PRVA TREĆINA
20' - nakon prve trećine došlo je do gužve između Medveščakovog Montadora i CSKA-ovog Radulova, ipak je prošlo bez kazni
20' - u posljednjim minutama prve trećine strahovit pritisak Rusa, ali je Mark Dekanich zaustavio sve njihove pokušaje
15' - 2:0 - GOOOOL - Mark Popovic je pucao iz daljine i probio gostujućeg golmana
12' - 'medvjedi' imaju igrača više dvije minute
10' - domaćin odlično parira puno bogatijoj ruskoj momčadi
5' - 1:0 - GOOOOL - iako su u uvodnim minutama Rusi dominirali domaćin je žestoko uzvratio. Prvi pogodak za Medveščak u KHL-u u povijesti zabio je Jonathan Cheechoo nakon asistencije kapetana Alana Letanga
1' - počela je utakmica

------------------------------------------------------------------------------------------

'Ispunjeni smo poštovanjem i poniznošću jer ćemo odigrati utakmicu koja je povijesna za Medveščak, za grad Zagreb i općenito za hokej u Hrvatskoj. Počašćeni smo što naš prvi protivnik ima toliko bogatu povijest u ruskome hokeju i u KHL-u, i zbog svega toga jedva čekamo utakmicu s CSKA. Mislimo da smo spremni da zaigramo svoju igru', rekao je glavni trener 'medvjeda' Mark French.