18.02.2014 u 22:57

• +5

Manchester City - Barcelona

Izvor: Reuters / Autor: reuters

Nogometaši Barcelone, unatoč najavama neizvjesnog ogleda sa Cityjem, stigli su do velike prednosti pred engleskom momčadi uoči uzvrata na svom stadionu. Igrači 'Tate' Martina u gostima su slavili sa 2:0

S 2:0 je španjolski prvak slavio kod Cityja na Etihadu pogocima Lionela Messija i Danija Alvesa u drugom poluvremenu, te sada ima miran uzvrat na svom Camp Nou.

Prvo poluvrijeme ogleda je bilo za brzi zaborav jer se zbilja ništa konkretno nije događalo na niti jednoj polovici terena. Prava su uzbuđenja krenula početkom nastavka, kada je zapravo uslijedio i pad Manchester Cityja.

Naime, u 53. minuti je vremešni argentinski branič Demichelis napravio prekršaj na sunarodnjaku Messiju. Zaradio je time crveni karton, a gosti su dobili priliku povesti iz penala. Messi je i bio precizan za 1:0.

I tek kada su primili pogodak, ali i ostali bez jednog igrača, domaći su nogometaši zaigrali ofenzivnije i bolje. Prvi je šansu propustio Samir Nasri, a potom je i David Silva imao odličnu priliku za izjednačenje. No, na kraju se nije dogodio pogodak u mreži Valdesa, već je Dani Alves na lijepu asistenciju Neymara, koji je u drugom dijelu ušao u igru, postavio konačnih 2:0.

Manchester City je tako samo nastavio niz od prošlih sezona kada je u Ligi prvaka uglavnom upisivao neuspjehe.

Manchester City - Barcelona 0:2 (sažetak)