DOBRA STARA VREMENA

Mjesto sreće - Park prinčeva - i neponovljivi Šuker

06.11.2012 u 09:21

Utakmica PSG-a i Dinama igra se na Parku prinčeva, stadionu na kojem je ostvaren najveći uspjeh hrvatskog nogometa. Bilo je to na Svjetskom prvenstvu 1998.

Datum 11. srpnja 1998. ostat će upamćen kao dan kada je hrvatska reprezentacija došla do najvećeg ostvarenja u svojoj povijesti.

U utakmici za svjetsku broncu Hrvatska je svladala Nizozemsku 2:1 na Parku prinčeva. Prvo je za 'vatrene' zabio Prosinečki (14), izjednačio je Zenden (22), a u 36. minuti Šuker se upisao u povijest.

Hrvatska 'devetka' zabila je odlučujući pogodak te postala i najbolji strijelac turnira (6).

Park prinčeva je sretno mjesto za hrvatske nogometne navijače, a spomenimo da je Šuker bio jedini strijelac i u jedinoj Dinamovoj pobjedi u povijesti u Francuskoj.

U kolovozu 1989. današnji predsjednik HNS-a zabio je za trijumf u Auxerreu u 79. minuti (1:0) iako se u uzvratu pokazalo da to nije bilo dovoljno jer su 'modri' u Maksimiru poraženi (3:1).