PREMIERSHIP

Mourinho isključen, United bez pobjede, City napokon slavio

30.10.2016 u 07:48

United je u 10. kolu Premiershipa na Old Traffordu odigrao 0:0 s Burnleyjem, a Jose Mourinho je isključen. City je u gostima svladao WBA i prekinuo niz od šest utakmica bez pobjede

Manchester United je na svom terenu dominirao svih 90 minuta utakmice, no čini se kako je protivnički gol bio 'začaran'. Pucali su 'crveni vragovi' čak 37 puta na gol Burnleya, ali ni jedna lopta nije željela u mrežu...

Napetu je atmosferu dodatno 'podgrijao' sudac Mark Clattenburg s nekoliko dvojbenih odluka na obje strane, a to je bio 'obarač' za šou JoseaMourinha. Portugalac je na poluvremenu izvrijeđao Clattenburga u tunelu te je nastavak utakmice odgledao s tribine jer je zaradio crvenikarton

Od 68. minute United je igrao s igračem manje jer je Ander Herrera zaradio drugi žuti karton, pa ni taj njegov potez nije pomogao da domaćin dođe do tri boda. Mourinho nakon utakmice nije želio davati izjave, a njegov je pomoćnik Rui Faria samo dometnuo:

'Dominirali smo, kreirali prilike, ali nismo zabili. Sudac? Sudac je napravio sjajan posao. Neću ništa više reći... Navijači su mogli vidjeti da su igrači dali sve od sebe. Borili smo se do zadnje minute. Moramo nastaviti raditi i krenut će nas. Ovo je nogomet.'

Gradski suparnik City bio je uspješan. Na gostovanju kod West Bromwich Albiona pobijedio je 4:0. Tako je momčad Pepa Guardiole prekinula neugodan niz od čak šest utakmica bez pobjede. Po dva su gola za 'građane' zabili Agüero (19, 28) i Gundogan (79, 90).

Tottenham
je ugostio aktualnog prvaka Leicester, a utakmica je završila bez pobjednika 1:1. Janssen je u 44. minuti iz penala zabio za vodstvo domaćina, a Musa je u 48. izjednačio za konačnih 1:1.