VUKOVIMA OSMA

Napeto u Tornju; Cibona ipak slomila Metalac

03.01.2016 u 21:51

U susretu 18. kola regionalne ABA lige košarkaši Cibone su u KC Dražen Petrović pobijedili Metalac iz Valjeva 74-71 ostvarivši osmu pobjedu sezone

Bila je to utakmica u kojoj su gosti bili bolji u prvom, a Cibona u drugom poluvremenu. Metalac je dobio prve dvije četvrtine, a na poluvremenu je imao tri koša viška (39-36).

Na otvaranju drugog dijela momčad iz Valjeva je pobjegla na plus 6 (42-36), no Cibona je u 27. minuti stigla do vodstva (50-49), a ubrzo i do 56-51. Ipak, Metalac je do konca četvrtine smanjio (56-55). Šest minuta prije kraja utakmice 'vukovi' su stigli do plus pet (67-62), a četiri minute prije kraja i do sedam koševa prednosti (72-65). Metalac je u zadnjoj minuti smanjio na koš zaostatka (74-73), no domaćin je koševima Florencea i Žižića s linije slobodnih bacanja izborio pobjedu.

Cibonu su do pobjede predvodili Ante Žižić sa 19 koševa i 14 skokova, Jasmin Hukić sa 16 koševa i pet skokova, James Brian Florence sa 15, te Ivan Sirščević sa 12 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Đorđe Majstorović sa 17 koševa i osam skokova, te Petar Rakičević sa 11 koševa i sedam skokova.

Zadar je u subotu doživio težak poraz kod Mega Leksa 61-87, dok će Cedevita u ponedjeljak gostovati u Beogradu kod Crvene zvezde.