Mateo Kovačić našao se na meti kritika nakon što je Manchester City pretrpio poraz 3:2 od Real Madrida u prvom susretu play-offa Lige prvaka na Etihadu
Građani su dvaput vodili, golovima Erlinga Haalanda u 19. i 80. minuti, ali Real je uspio izjednačiti i preokrenuti, zahvaljujući Kylianu Mbappeu (60.), Brahimu Diazu (86.) i Judeu Bellinghamu (92.).
Dio medija i navijači okrivljuju Kovačića koji je u igru ušao u 61. minuti za pogreške prilikom drugog i trećeg gola Madriđana.
Prvo kod drugog gola nije ispratio svog igrača nakon čega je Bellingham postigne gol, a na udaru se najviše našao zbog lošeg pasa u 92. minuti, kada je Vinicius Junior prešao kroz sredinu i asistirao Bellinghamu za pobjednički gol.
Navijači se u komentarima na platformi X izruguju da je Kovačić je proigrao Viniciusa kao da još uvijek igra za Real, a ne za City.
Navijači su na društvenoj mreži X između ostalog napisali: 'Poklonili smo im tri gola. Kovačić više nikad ne bi smio zaigrati za City'. 'Bez ikakvih propitkivanja, Gundogan i Kovačić ne bi smjeli biti u Cityju iduće sezone' te 'Nikada neću oprostiti Kovačiću ovo užasno dodavanje ako ispadnemo iz Lige prvaka'.
Kritike na njegov račun brzo su stigle sa svih strana. The Sun je komentirao: 'Mučio se protiv svog bivšeg kluba', dok je Express dodao: 'On je ušao u vezni red Cityja, a njegova momčad kapitulirala.'
Pogledajte golove s utakmice i reakcije Matea Kovačića.