U drugom subotnjem susretu 9. kola SuperSport HNL-a nije bilo pobjednika, nogometaši Slaven Belupa i Rijeke su odigrali u Koprivnici 0-0

Premda su međusobno igrali posljednji na ljestvici Slaven Belupo i vodeća Rijeka razlika u kvaliteti nije bila primjetna te je nakon ujednačene borbe ogled završio bez pogodaka. Slaven Belupo je ostao posljednji na ljestvici te ima tri boda manje od najbližih mu Gorice i Lokomotive.

Rijeka je drugu ligašku utakmicu u nizu odigrala 0-0. Ima bod više od Hajduka, ali Splićani imaju utakmicu manje.

Kroz prvih 45 minuta igralo se vrlo izjednačeno, s posebnim naglaskom na obranu. Oba su sastava imala nekoliko opasnih izleta u suparnički šesnaesterac i udarce, ali ono najzanimljivije dogodilo se u završnici prvog dijela.

U 35. minuti domaći igrač Kovačić je glavom postigao gol nakon kornera, ali sudac Zebec je gol poništio zbog prekršaja u napadu. Takva odluka silno je ražestila domaće navijače, ali pogotovo ljude na klupi Slaven Belupa i njegovog trenera Kovačevića.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Potom je najbolju šansu u prvom dijelu imala Rijeka. U 42. minuti je Fruk izašao sam pred golmana Slaven Belupa Suška, ali je domaći golman spriječio gol.

U nastavku susreta dodatno se smanjio broj prilika. Slaven Belupo je vrlo organizirano čuvao svoj gol, otupio je sve riječke napadačke adute, dok je s druge strane Rijeka ionako poznata po svojoj čvrstini u zadnjoj liniji. Primila je tek jedan pogodak dosad u prvenstvu.

U 83. minuti šansu je propustio domaći igrač Dolček koji je neprecizno uputio udarac prema Zlomisliću. Sama završnica nije donijela veća uzbuđenja i sve je okončano podjelom bodova.

SLAVEN BELUPO: Sušak - Bosec, Božić, Kovačić, Lučić - Agbekpornu, Crepulja - Grgić, Liber, Dolček - Nestorovski

RIJEKA: Zlomislić - Smolčić, Majstorović, Radeljić, Devetak - Petrovič, Selahi - Pašalić, Fruk, Janković - Andrić

• +16
Slaven Belupo - Rijeka (5.10.2024.) Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak
  • 90'

90'

Kraj.

Kraj.

• 90'

90'

Igrat će se još najmanje 5 minuta sudačke nadoknade

• 84'

84'

Uff, ovo je bilo blizu! Dolček je potegnuo s ruba šesnaesterca i lotpa je prohujala pored stative

• 75'

75'

Slaven Belupo napada i za sada su opasnija momčad na terenu

• 74'

74'

Kod Rijeke izlaze Pašalić i Janković, a ulaze Bogojević i Rukavina

• 69'

69'

Nestorovski je zaradio žuti karton

• 67'

67'

Promjena kod Rijeke, Perica je ušao umjesto Andrića

• 66'

66'

Agbekpornu je dobio žuti karton

• 61'

61'

Rovovska bitka u Koprivnici! Još uvijek većinom gledamo borbu na sredini terena i nema novih uzbuđenja

• 52'

52'

Prijeti Rijeka! Janković je dočekao povratnu loptu u šesnaestercu i s nekih 11 metara je pucao preko gola