NERVOZA NA TERENU

Ni velika sudačka pogreška nije pomogla Dinamu

01.06.2017 u 07:01

Ante Vučemilović-Šimunović je utakmicom finala Kupa između Rijeke i Dinama zaključio svoju sudačku karijeru, ali veliki dvoboj nije odradio bez greške

Osječki sudac je od 2002. dio hrvatske sudačke elite, a u prvenstvu i Kupu odradio je 200-njak susreta. Posljednji dvoboj mu je bio u Varaždinu no Vučemilović-Šimunović posao nije obavio savršeno.

Najveću pogrešku napravio je 64. minuti. U jednom duelu Hodžić je vidljivo i namjerno udario po licu Vešovića i prošao bez kazne. Dinamov napadač je trebao dobiti najmanje žuti karton, ako ne i izravni crveni, ali se izvukao samo s verbalnim upozorenjem (tu situaciju možete vidjeti OVDJE).

• +23
Finale Kupa 2017.; Dinamo - Rijeka Izvor: Cropix / Autor: Krajac Damir / CROPIX

Do toga trenutaka Hodžić je već imao jedan žuti karton zbog prekršaja upravo na Vešoviću iz 42. minute, a da je sudac Vučemilović-Šimunović imao hrabrosti trebao mu je 22 minute kasnije dodijeliti još jedan pa bi 'modri' ostali s igračem manje.

Ipak, ni ta pogreška na štetu Rijeke nije pomogla Dinamu da dođe do Kupa, jer je momčad s Rujevice slavila 3:1.

• +7
Rijeka je pobjednik Kupa 2017. Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL