POGLEDAJTE GOLOVE I PRILIKE

Odličan derbi Lokomotive i Dinama; hrvatski prvak poveo pa na kraju jedva spasio bod

02.03.2019 u 19:25

U derbiju 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva i Dinamo su u utakmici s puno prilika odigrali bez pobjednika – 1:1

Dinamo je ove sezone dva puta svladao Lokomotivu 1:0, svaki puta je bilo teško, a ovoga puta prvoligaš s Kajzerice uspio je osvojiti bod i to sasvim zasluženo.

Iako se očekivalo da će Dinamo istrčati s većinom rezervnih igrača, bilo je u Bjeličinom sastavu puno standardnih prvotimaca koje očekuje veliki sraz s Benficom u četvrtak (18.55, Arenasport 1). Za 'modre', koji uvjerljivo vode u prvenstvu, bilo je najvažnije da bezbolno prođu sudar s gradskim rivalom i ne pokvare su atmosferu, a to su i djelomično uspjeli, jer nisu izgubili, a mogli su.

S druge strane 'lokosi' mogu isto biti zadovoljni, jer su otkinuli bod aktualnom prvaku i vodećoj momčadi koja pruža sjajne partije u Europi, pogotvo, jer su bili u minusu od 1:0 20-ak minuta prije kraja. Ali isto tako mogu žaliti za cijelim plijenom. Uglavnom, derbi je opravdao očekivanja.

• +11
Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, NK Lokomotiva - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoic/PIXSELL

U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a za to su 'krivci' vratari Grbić i Livaković koji su skinuli nekoliko teških udaraca suparničkih nogometaša.

Iz tog perioda izdvojili smo dvije najbolje situacije koje možete vidjeti u priloženim videima. 'Lokose' je u 8. minuti pomilovala sreća kada je uz pomoć grede domaći vratar Grbić zaustavio pokušaj napadača 'modrih' Andrića.

Dvije minute kasnije dogodila se greška Dinamovog braniča Stojanovića, Lokomotiva je brzo sve odigrala, ali je udarac Jakića s desetak metara fenomenalno obranio Livaković.

U drugom dijelu zaigralo se još u jačem ritmu, s obje strane napadački i neefikasno, a ako je nešto i krenulo u okvir gola ukazao se netko od vratara kao Livaković u 58. kada je novom odličnom reakcijom spriječio pogodak Radonjića koji je snažno opalio sa 20-tak metara.

U 72. vidjeli smo pogodak. Lijepa kombinacija Dinama, kakve smo već viđali od 'modrih' ove sezone, a egzekutor je bio Olmo koji si iz utakmice u utakmicu podiže cijenu.

Sedam minuta kasnije Lokomotiva je izjednačila zahvaljujući Uzuniju koji je povratnu loptu vanjskim felšom smjestio u suprotni kut nemoćnog Livakovića.

Kada se očekivao zadnji sučev zvižduk 'lokosi' su skoro šokirali prvaka, ali je vratnica spasila goste nakon udarca Maružina.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 58 bodova, Rijeka na drugom mjestu ima 44 boda, Osijek je treći sa 40 bodova, a zatim slijede Lokomotiva (37), Gorica (35) i Hajduk (31). Na začelju je Rudeš sa četiri boda.

Gorica-Rudeš3:1
Lokomotiva-Dinamo Zagreb1:1