OBJAVLJENO DELEGIRANJE

Određeni suci za iduće kolo SHNL-a; evo tko sudi Hajduku, Rijeci i Dinamu

10.04.2025 u 15:55

Bionic
Reading

Supersport HNL sve je bliže samoj završnici, a ovog vikenda igra se 29. kolo.

Danas su delegirani suci za utakmice, pa će tako u Koprivnici na susretu Slaven Belupa i Šibenika pravdu dijeliti Zdenko Lovrić. U drugoj utakmici kola sastaju se Gorica i Istre 1961, a glavni sudac bit će Tihomir Pejin.

Subotnji program zaključit će Dinamo i Osijek, utakmicom između momčadi u ogromnim problemima. Dinamo je ovog tjedna uručio otkaz treneru Fabiju Cannavaru, pa će momčad do kraja sezone voditi Sandro Perković. Osijek je u posljednjih 14 utakmica u svim natjecanjima ima samo dvije pobjede, a obje protiv zagrebačke momčadi. Ovaj dvoboj sudit će Patrik Kolarić.

Dvije vodeće momčadi HNL-a igraju u nedjelju. Prva će na teren drugoplasirana Rijeka, koja će na Rujevici ugostiti Varaždin, te će imati priliku preuzeti vrh ljestvice u slučaju da ne izgubi. Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg.

Erceg je Rijeci ove sezone sudio četiri puta, a Rijeka je upisala dvije pobjede, jedan remi i jedan poraz, onaj od Slavena u 27. kolu. Varaždinu je sudio dva puta, a momčad Nikole Šafarića ostvarila je po jednu pobjedu i jedan remi.

Kolo se zatvara srazom između Hajduka i Lokomotive na Poljudu. Splićani love nastavak pobjedničkog niza poslije minimalnih pobjeda protiv Šibenika i Slaven Belupa, a glavni sudac susreta bit će Dario Bel. Osječanin je ovim ekipama dijelio pravdu i u okviru drugog kola ove sezone, kada je Lokomotiva došla do boda golom Duje Čopa iz kaznenog udarca u 99. minuti.

Bel je Hajduku ove sezone sudio pet puta, a “Bijeli” su ostvarili dvije pobjede, jedan remi i dva poraza. S druge strane, Lokomotivi je sudio četiri puta, a Lokosi ne znaju za pobjedu. Ostvarili su dva remija i dva poraza.