maxtv prva liga - 33. kolo

Osijek opet bodovno izravnat s Hajdukom, Ejupi u utrci za najstrijelca

13.05.2017 u 21:08

U posljednjoj utakmici 33. kola MAXtv Prve lige Osijek je pred svojim navijačima svladao Slaven Belupo 3:0

Baš kao i prve tri utakmice ove sezone, Osijek je i četvrti put upisao pobjedu nad Slaven Belupom. S time da je ovih 3:0 ipak bilo i najuvjerljvije.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Osijek se sada bodovno izjednačio s Hajdukom te je opet u igri za osvajanje trećeg mjesta.

Osijek je već nakon 16 minuta vodio s 2:0. U 9. minuti se za loptu izborio Muzafer Ejupi i preciznim prizemnim udarcem pogodio vrata, da bi u 16. minuti Ukrajinac Dmitro Lopa iz slobodnog udarca s 18 metara pogodio same rašlje.

Ejupi je u 52. minuti iz kaznenog udarca postigao svoj drugi gol na utakmici, da bi u 72. minuti Makedonac promašio dosuđeni novi penal.

S ova dva gola, Ejupi se popeo do brojke od 14 golova, koliko su zabili i Franko Andrijašević, El Arabi Hilal Soudani te Armin Hodžić.

Osijek se na trećem mjestu i s 62 boda poravnao s Hajdukom, dok je Slaven Belupo ostao šesti s 38 bodova.

Pred 1600 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Vučković iz Zagreba.

LokomotivaInter Zaprešić2:0
RijekaHajduk2:0
OsijekSlaven Belupo3:0