MAXtv PRVA LIGA

Osijek pobijedio Dinamo u Gradskom vrtu!

10.02.2013 u 16:50

U zaostaloj utakmici 19. kola MAXtv Prve lige u Gradskom vrtu domaći NK Osijek igra protiv zagrebačkog Dinama.

Proljetni dio MAXtv Prve lige otvaraju Osijek i Dinamo. Obje momčadi prodavale su bitne igrače tijekom zimskog prijelaznog roka, a nisu se znatno pojačale i bit će zanimljivo vidjeti koja će se od pomlađenih momčadi bolje snaći na terenu. Dinamo ima osam bodova prednosti ispred ostatka lige, a pobjeda u Gradskom vrtu odvela bila ga na +11.

MAXtv Prva liga, 19. kolo, zaostala utakmica:

Osijek - Dinamo 2:1 (Vrgoč 14, Pušić 83' / Ademi 79)

Tijek utakmice:

90+3' - kraj utakmice. Osijek je pobijedio!!
90' igrati će se tri minute sudačke nadoknade
86' domaći nogometaši na pragu su pobjede nad Dinamom.
83' goool za Osijek!! Nije dugo trajala sreća Dinama, kada je Domagoj Pušić zatresao mrežu modrih na asistenciju Pongračića
79' - goool za Dinamo! Arijan Ademi ugurao je loptu u mrežu nakon kornera!
77' - Ante Rukavina ulazi umjesto Beqiraja
75' - najbolja šansa za Dinamo, Beqiraj je dobio loptu u prostor, ali Mikulić mu se baca pod noge i brani
72' - Perošević je opalio s ruba kaznenog prostora, ali lopta prolazi pokraj vratnice
63' - odlična šansa za Krstanovića, ostao je sam, pucao iz voleja, ali Mikulić je i na to spreman!
58' - izlazi Tomečak, ulazi Krstanović
56' - prva ozbiljnija prilika za Dinamo na utakmici, Vrsaljko je nabacio za Čopa koi puca glavom iznad glave
52' - Dinamo ima inicijativu, ali svi napadi završavaju na rubu kaznenog prostora ili još i dalje
46' - počeo je drugi dio, snijeg je čini se stao, a Dinamo napada i traži izjednačujući pogodak
Poluvrijeme -  Osijek vodi i dobro izgleda na terenu, pred Dinamom je puno posla u drugom dijelu
41' - Smoje je sada spasio Osijek, u zadnji trenutak je presjekao loptu Beqiraja koja bi otvorila veliku priliku gostima
38' - odlična prilika Osijek, Kurtović je ubacio u prazan prostor, Vrgoč i Smoje su se našli u šansi, ali nisu je uspjeli realizirati
30' - Tomečak se odlično oslobodio, šutira s nekih 18 metara, no Mikulić je ponovo na pravom mjestu
23' - Sammir je opalio s ruba kaznenog prostora lukavo u bliži kut, ali Mikulić je bio spreman
21' - kratka lopta mladog Jedvaja prema Kelavi, Perošević ju je skoro ukrao, ali Dinamov golman se bacio i uhvatio ju u zadnji čas
15' - dobra akcija Dinama, Čop je ostao sam na lijevoj strani, ali njegova lopta završava u rukama Mikulića
14' - goool za Osijek! Branko Vrgoč zabija nakon kornera! Prvo je pucao glavom, Kelava obranio, zatim je natrčao na odbijenu loptu i pogodio!
10' - Dinamo polako preuzima terensku inicijativu, sve je više lopta u nogama 'modrih'
5' - Osijek je dobro otvorio utakmicu, ima terensku inicijativu ali zasad ne i konkretne prilike
1' - počeo je dvoboj, snijeg pojačava u Osijeku i igračima neće biti lako

Sastav Osijeka: Mikulić - Ibriks, Smoje, Vrgoč, Lešković - Kvržić, Kurtović, Pušić, Mišić - Perošević, Pongračić

Sastav Dinama: Kelava - Vrsaljko, Jedvaj, Šimunić, Ibanez - Ademi, Tomečak, Sammir, Brozović, Čop - Beqiraj