MAXtv 1. HNL, 16. kolo, NK Osijek - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorović

U 16. kolu MAXtv Prve lige u Gradskom vrtu igraju Osijek i Hajduk. Tekstualni prijenos pratite na tportalu od 15 sati gdje možete vidjeti i golove sa susreta

Osijek - Hajduk 1:0

90+5' - požutio je i Špoljarić, kraj utakmice
90+3' - žuti karton za Šarića, ali je zaustavio kontru bilih
90' - pet minuta sudačke nadoknade
89' - Milović je spustio za Maglicu, ali je vratar Mikulić bliži
85' - dosta je sada izležavanja igrača Osijeka
82' - Vlašić je opalio iz daljine, Mikulić je spreman na taj izazov
81' - nova brza kontra Osijeka koju su jedva zaustavili gosti, ubačaj na pet metara izbijen je požrtvovanim uklizavanjem Bencuna
73' - loša predstava Burićeve momčadi, Hajduk ima veći posjed lopte, ali nema nikakvih rješenja prema naprijed
67' - osječka obrana zasad igra bez greške, Hajduk pritišće, ali svi napadi 'bilih' se razbijaju na bloku domaćih igrača
61' - prva šansa Hajduka nakon kornera, Maglica je glavom pucao pored gola
55' - Lukić je požutio zbog starta na igraču Hajduka, puno prekršaja osječkih nogometaša koji agresivnošću pokušavaju nadoknaditi manjak kvalitete
51' - Škorić iz voleja sa 17 metara, Kalinić je odlično postavljen
50' - Jefferson je opalio iz daljine, otišlo je nigdje
46' - počeo je drugi dio

45+1' - kraj prvog dijela
41' - GOOOL - 1:0 - brza akcija Osječana, Škorić je gurnuo loptu za Šarića koji s liejviom sa 16 metara precizno gađa donji desni Kalinićev kut, zasluženo vodstvo
37' - zicer za Osijek, Šorša je izašao s desna na iskosa na Klainića, nije pucao nego je vratio u sredinu za Štrkalja, a njegov udarac sa sedam metara sa crte je izbio Billy
33' - Caktaš je izašao zbog ozljede
30' - par ubačaja od strane domaćina, ali bez prijetnje po Hajdukova vrata, tempo je pao, nema više ni previše uzbuđenja
24' - Balićev udarac je više sličio pokušaju u ragbiju, lopta je otišla visoko preko grede
18' - Hajduk je preuzeo terensku incijativu, ali nije složio opasniju situaciju pred osječkim golom
9' - Kalinić je obranio jak udarac Lesjaka iz kaznenog udarca
8' - kontakt Arsenića i Milića i penal za domaćina
6' - Lukić u skoku nakon kornera glavom, ali ravno u Kalinića
1' - počela je utakmica i već je Osijek napravio brzu kontru koja je mogla završiti i s pogotkom da se domaći ofenzivci nisu spetljali

----------------------------------------------------------------------

Dugo smo tražili prave epitete kojima bismo opisali igru Osijeka, no bez puno kompliciranja sada možemo samo kazati 'loši su'. Trener Zekić koji je nakon nekoliko kola zamijenio Beseka nije napravio praktički ništa. Bodove gube gdje i kad god stignu, a prema prikazanoj igri niti ne zaslužuju puno više od toga. U zadnjem kolu su tako apsolutno zasluženo pali na gostovanju kod Lokomotive.

Hajduk sigurno ne pripada krugu ekipa protiv kojih su favoriti, no barem ih može utješiti vrlo dobar skor u Gradskom vrtu protiv njih. Primjerice, poraženi su tek jednom u posljednjih šest međusobnih utakmica ovdje. I nije to 'slika' samo ovih generacija, tradicionalno je Osijek neugodno gostovanje za Splićane.

'Mi ćemo se pokušati nametnuti i stvoriti situaciju da Hajduk o nama mora razmišljati. Upozorio sam igrače da moraju iskazati maksimalnu taktičku disciplinu, angažiranost i koncentraciju. Dosadašnji rezultati nam ne daju za pravo da puno pričamo, već moramo igrom isprovocirati sreću ako ikako možemo', rekao je Zekić u najavi utakmice.

Pohvalio je potom Splićane, a o svojoj ekipi nije pričao mnogo. Iz najavljenog sastava kojeg prenose Sportske novosti može se zaključiti kako će postaviti momčad u nešto opreznijoj formaciji 4-1-4-1 sa Štrkaljem u vršku napada. Guranje Roce na lijevo krilo i nije toliko iznenađenje budući da Zekić vjerojatno vidi desni bok Hajduka (Juranović) kao najbolju priliku za napad.

Od ranije nema veznjaka Radotića, a sada je zbog ozljede out i napadač Perošević.

Kako i gdje gledati MAXtv Prvu ligu?

Sve utakmice MAXtv Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport), a prijenosi će biti dostupni i putem PPV i MAXtv To Go usluge te na pay per view online servisu match.tportal.hr.

Splićani su bolno prizemljeni za vikend protiv Rijeke. Kazat će ironično navijači Hajduka kako su njihovi igrači najbolji u gašenju euforije. Tako je bilo i ovaj put - serija bez poraza je na stadion privukla više od 25 tisuća navijača, a onda su oni pali bez ispaljenog metka protiv mrskog rivala.

No, ne treba to ni toliko čuditi. Hajduk je ove sezone odigrao šest 'jakih' utakmica (po dva puta s Dinamom, Rijekom i Liberecom) i zabio tek jedan gol. Uspjeli su tri puta remizirati, tri puta su izgubili. Očito Hajduk još uvijek nema kvalitetu i iskustva nametnuti se protiv onih najjačih.

'Neke stvari smo analizirali, momci su bili samokritični. Odigrali smo dobrih 25 minuta, poslije toga nas je presjekla jedna kontra. Ne bih pričao o krizi igre', rekao je Burić te dodao kako ga danas ne bi zadovoljio jedan bod.

On opet neće imati kompletan kadar na raspolaganju, a svakako vrijedi istaknuti napadača Ohandzu i braniča Velazqueza. Prvi je u onih nekoliko nastupa na početku sezone pokazao klasu, no malo će koristi imati Splićani od toga s obzirom da je ovaj više kod liječnika nego na terenu. Argentinski branič je pak ušao protiv Rijeke kada je sve već bilo gotovo (?!) i očito nedovoljno spreman obnovio ozljedu.

Kako je stoper Bilij ozlijeđen, tako je lako moguće da vidimo Jeffersona na poziciji stopera. Sušić bi se tako mogao vratiti u sredinu, dok bi na krilo trebao od prve minute Maloku.

Bit će zanimljivo vidjeti kako će mladost Hajduka odgovoriti na agresiju Osijeka. Dobro bi im došao Jefferson u sredini terena jer bi domaćin u svojoj nekvaliteti mogao inzistirati na mnogo izbijanja lopti, a onda bi te otpatke u sredini trebao netko i skupljati.

Kako god, gostima u borbi za prvo mjesto danas trebaju tri boda. Domaćin pak ima svoju računicu u borbi za ostanak.