MAXTV PRVA LIGA

Osijek sve bliže pobjedi na Maksimiru

10.09.2016 u 18:54

Drugu subotnju utakmicu osmog kola MAXtv Prve lige igraju na Maksimiru Dinamo i 0sijek. Tekstualni prijenos pratite od 19 sati na tportalu

DINAMO: Šemper - Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Sosa - Jonas, Antolić - Soudani, Ćorić, Fernandes - Henriquez
OSIJEK: Mikulić - Matas, Arsenić, Barać, Barišić - Mioč, Lukić - Boban, Knežević, Perošević - Ejupi

Dinamo - Osijek
0:1

90+6' - kraj
90+6' - Šifo iz blizine preko gola
90' - očajniči pritisak Dinama, pet minuta nadoknade
84' - Šitumova bomba i sjajna obrana Mikulića, loptu nije vidio do posljednjeg trenutka
77' - Soudani glavom, preslabo za Mikulića
68' - još jedno sumnjivo zaleđe, inače bi gosti izašli pred vratara Šempera, trener Zekić je isključen jer je prosvjedovao
65' - sve je više nervoze a terenu, ali ne i prilika
56' - Boban je pao nakon duela s Dinamovim igračem, sudac se nije oglasio nego je napadaču Osijeka dao žuti karton, jer misli da je simulirao
51' - kontra gostiju, Boban je na kraju pucao iz daljine, ravno u Šempera
48' - lijepa akcija Dinama, Fernandes, Soudani i onda Hodžić u gredu
46' - Matas je oprobao udarac, Šemper se nije dao iznenaditi

42' - Sigali glavom preko grede
41' - Soudani i Boban su se zakačili i gurali glavama, prošli su bez kazne
40 - dosta ležanja osječkih nogometaša nakon duela s Dinamovim igračima
34' - ubačaji u kazenni prostor Osijeka lak su plijen za gostujuće braniče, Dinamo je nemoćan
27' - Knežević radi pomutnju u obrani Dinama, ovoga puta njegov udarac nije bio precizan
23' - Dinamo kao da nema igrača u obrani, kad Osijek krene to je uvijek prilika, Ejupi sa sedam metara preko gola
18' - sve više posla za Mikulića, Dinamo je pritisnuo, Hodžić neprecizan glavom
14' - Hodžić je zaprijetio, Mikulić zaustavio
7' - bit će to zanimljiva utakmica, Osijek igra otvoreno, lako prijeti iz kontri
2' - 0:1 - GOOOL - 'modri' su napravili par pogrešaka, iskoristio je to Knežević i svladao Šempera

1' - počela je utakmica

----------------------------------------------------------------------------------

'Osijek je sasvim drugačiji nego prošlih sezona, dobro su startali, izbalansirana su momčad. Moji suradnici su ih dobro pratili, respektiramo ih, ali najbitniji nam je pozitivan rezultat i kvalitetna priprema za Lyon, Nama kiksovi u 1. HNL nisu dopušteni', podvukao je strateg domaćih Zlatko Kranjčar.

'Bit ćemo oslabljeni, ali ne treba nas to sprečavati da se u Maksimiru pokažemo u hrabrom izdanju. Prognoze i priče unaprijed me ne zanimaju, Dinamo je favorit, tu dvojbe nema, ali mi moramo biti spremni pokazati kako se ničega ne bojimo. Moramo biti spremni igrati nogomet, pa ćemo vidjeti rasplet',rekao je trener gostiju Zoran Zekić