09.07.2015 u 18:55

• +6

HNK Hajduk - Sillamae Kaleva

Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavić

Danas su na rasporedu uzvaratne utakmice prvog pretkola Europske lige, a u akciji su i hrvatski klubovi Hajduk i Lokomotiva. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Hajduk u Dugopolju dočekuje estonsku Sillamäe Kalev (19 sati), a njihov prvi ogled završio je 1:1. Lokomotiva od 19.30 u Kranjčevićevoj igra s velškim Airbusom, a prolaz Čačićeve družine izgleda kao formalnost, jer je u gostima slavila 3:1.

Hajduk – Sillamäe Kalev 6:2

90+4' - kraj utakmice, zasluženi prolaz Hajduka
89' - 6:2 - GOOOL - asistencija Malokua, Maglica ne propušta takve prilike
86' - zicer za Malokua, ali mu brani Usikov
79' - prekid u Dugopolju, sudar glavama, loše je prošao Milović kojem se ukazuje pomoć, branič Hajduka nije mogao nastaviti igru
72' - 5:2 - GOOOL - Ohandza je pronašao Vlašića koji smireno zabija, zaslužio je pogodak
63' - 4:2 - GOOOL - Vlašić je servirao loptu Ohandzi tako da ovaj nije mogao promašiti
62' - Vlašićev prizeman udarac prolazi pored desne vratice
56' - 3:2 - GOOOL - Tudorov ubačaj s desne strane, a na pravom mjestu je Ohandza, njegov prvi pogodak za Hajduk
53' - pogreška Estonaca, brza kontra Hajduka, Ohandza je izašao pred vratara, udarac je skrenuo vratar i lopta je odsjela na gredi, poslije kornera Kamerunac je pokušao i glavom, ali neprecizno
48' - bilo je opasno, gužva u petercu Hajduka, 'bili' su se izvukli

45' - 2:2 - GOOOL - Caktaš iz slobodnjaka iz velike daljine uz pomoć vratnice za izjednačenje
41' - 1:2 - GOOOL - oštar ubačaj s desne strane, a na pravom mjestu je Russo
36' - 1:1 - GOOOL - kontra Estonaca koju je završio Russo, Hajduk je propustio sve riješiti i sada je kažnjen
29' - Roguljić je iz daljine zatresao gresu, gosti su bezopasni
23' - krasna akcija Hajduka, raspoloženi Balić je na kraju prošao vratara i odmah pucao, ali je njjegov udarac je blokirao požrtvovani Toomet
15' - 1:0 - GOOOL - Vlašić za Balića na 11 metara koji šalje loptu pod gredu
12' - novi neprecizni pokušaj Malokua, sada izvan 16 metara, pritisak Hajduka
10' - Maloku promašuje s glavom
9' - 'bomba' Vlašića s 20 metara ravno u prsa vratara Usikova
6' - prva Hajdukova prijetnja, gostujući branič je u zadnji tren uklizao na pet metara i izbio loptu u korner poslije kojeg nije bilo ništa
1' - počela je utakmica
- zbog Ultra festivala u Splitu utakmica nije na Poljudu nego u Dugopolju pa će na tribina biti tek oko 4500 navijača zbog malog kapaciteta

Hajduk: Kalinić - Tudor, Nižić, Milović, Pejić - Balić, Roguljić, Caktaš, Maloku - Vlašić, Ohandza
Sillamäe: Usikov - Činikas, Čeminava, Dudarev, Šišov - Toomet, Tjapkin, Ratnikov, Vnukov, Russo - Silič

----------------------------------------------------------------------------

Lokomotiva – Airbus 2:2

75' - 2:2 - GOOOL - Jones za novo izjednašenje u Kranjčevićevoj
73' - 2:1 - GOOOL - Šovišić za prednost
65' - 1:1 - GOOOL - izjednačio je Fiolić i ubio zadnju nadu gostiju u prolaz
46' - 0:1 - GOOOL - gosti su poveli preko Budrysa

Lokomotiva: Zelenika, Bartolec, Mamić, Mrčela, Šovšić, Begonja, Marić, Fiolić, Mišić, Andrijašević, Capan
Airbus: Coates, Pearson, Field, Jones, Budrys, Riley, Gray, Wignall, Owen, McGinn, Owens