HODŽIĆ OPET SJAJAN

Pao Osijek: Dinamo na pljusku golijadom najavio Bayern

25.09.2015 u 20:11

Dinamo je u prvom dvoboju 11. kola MAXtv Prve lige svladao Osijek i uspješno najavio teško gostovanje kod Bayerna u Münchenu

Dinamo je na kišnom Maksimiru svladao Osijek s 4:1 (3:0) i zadržao vrh ligaškog poretka, te upisao 45. uzastopnu službenu utakmicu bez poraza. Slijedi im gostovanje u Münchenu kod Bayerna u Ligi prvaka.

Iako su nudili svima koji su ih gledali protiv Arsenala da besplatno dođu na Osijek, kiša i navijačka atmosfera rezultirali su s manje od sto gledatelja na tribinama. Osječani se mogu pohvaliti da su uputili više udaraca prema golu i više puta pogodili okvir vratiju, no Dinamova realizacija večeras je bila na visokoj razini i dilema nije bilo.

Neizvjesnosti je zapravo nestalo već nakon 16 minuta igre kada su plavi poveli s 2:0. Već u 11. Pivarić je ubacio Hodžiću (Soudani se micao prema putanji lopte u zaleđu, no pomoćnik to nije vidio kao pasivno zaleđe) koji uz sudar s vratarom pogađa svoj šesti ligaški gol. Pružala mu se pomoć, no Hodžić je nastavio igrati i 'nuditi se' treneru za nastup protiv Bayerna.

Već u 17. Soudani je uspješno probio lijevu stranu i dao lijepu lotu Henriqueza koju Čileanac pretvara u svoj peti gol prvenstvene sezone. Nakon dvije solidne prilike Osijeka nastavila se mala bitka najboljih Dinamovih strijelaca i Hodžić je 'poveo sa 7:5'.

Duga akcija u 40. minuti obilovala je pogreškama s obje strane, no tada je lopta došla do Armina Hodžića koji ju je preko isrčalog Mikulića i nemoćne obrane poslao pod gredu i zatvorio ovu utakmicu već prije poluvremena.

U nastavku je uslijedila uspavanka (Dinamo je uveo ligaške debitante Morrisa, Šovšića i Gojaka) u kojoj je Osijek uhvatio priključak s kombiniranim sastavom domaćina, a u posljednjih 10 minuta nastavljen je gogeterski niz.

Prvo je Ćorić lijepo iz slobodnjaka pronašao Musu koji je glavom pogodio za 4:0, a malo zatim jedan od najboljih gostiju Grgić dobru je utakmicu okrnuio golom za konačnih 4:1.

Dinamo - Osijek 4:1 (3:0)
Strijelci: Hodžić 11, 40 Henriquez 17, Musa 79 / Grgić 82

Dinamo: Eduardo, Matel, Goncalo, Musa, Pivarić (od 46. Morris), Rog, Machado (od 66. Gojak), Ćorić, Soudani (od 46. Šovšić), Henriquez, Hodžić
Osijek: Mikulić, Matas, Lukić (od 46. Lesjak), Škorić, Špičić, Kurtović, Ugarković, Grgić, Anić (od 75. Mandić), Šorša, Perošević

Dinamo Zagreb Osijek 4:1