PALA LOKOMOTIVA

Penal i kontra Hajduka za potvrdu europskog plasmana

20.04.2016 u 21:04

Nogometaši Hajduka su ostvarenim 'mini ciljem' već četiri kola prije kraja prvenstva zatvorili natjecateljski dio tekuće sezone

Hajduk je u 32. kolu MAXtv Prve lige pred oko pet tisuća svojih navijača svladao Lokomotivu s 2:0 (Sušić i Juranović) i tako stvorio zalihu od 12 bodova u odnosu na današnjeg protivnika. Time su četiri kola prije isteka natjecanja osigurali treće mjesto koje vodi u Europu. Iako su im ciljevi bili viši, europski opstanak nisu dovodili u pitanje.

Hajduk je mogao povesti već u prvoj minuti kada je Sušić iz okreta dobro gađao bliži kut, no zelenika je sjajno obranio i ostavio dvoboj u mirnijim vodama. Jaka bura u prvom je dijelu smetala domaćinima, no Lokomotiva ju nije iskoristila za otvaranje svog najjačeg oružja - kontri. Hajduk je imao nešto više prilika, ali 0:0 je bila logična posljedica viđenog u prvom dijelu.

Hajduk je i u nastavku zadržao posjed, no prva uzbuđenja došla su tek nakon 23 minute. Prvo je vrlo agilni napadač Hajduka Mastelić prošao i izišao sam pred Zeleniku koji skokom spašava mrežu. Iz tog kornera Nižić gađa glavom, no gostujući vratar upisao je još jednu sjajnu obranu.

Odluka je došla u 74. minuti. Mastelić se sjurio u kazneni prostor gdje ga je čekao odbor za doček dvojice gostiju. Povučen je na pod i sudac je pokazao na bijelu točku s koje je Tino Sven Sušić bio siguran. Hajduk je dvoboj mirno privodio kraju, a onda u zadnjoj minuti razvio i kontru koju je Juranović rutinerski pretvorio u konačnih 2:0. Potvrdio je tako Hajduku bodove kojima praktički završavaju sezonu. Do kraja natjecanja igraju još 'samo' za renome kluba i svoju čast.

Lokomotiva će brzo preboljeti ovaj poraz. Kiks Splita kod Zagreba jučer donio im je odličnu priliku za Europu. Ukoliko Dinamo osvoji kup. Ukoliko ipak Belupo šokira i osvoji prvi trofej niti Lokomotiva niti Split više nemaju izgleda za kvalifikacije Europske lige.

Inter Zaprešić Istra 1961 3:0
Hajduk Lokomotiva 2:0