PRVA POBJEDA NETSA

Pogledajte Bogdanovićev show; e da je ovako igrao na EP-u...

12.11.2015 u 10:07

Bojan Bogdanović bio je sa 22 postignuta koša najučinkovitiji košarkaš u pobjedi Brooklyn Netsa nad snažnim Houston Rocketsima, dok je 20-godišnji Mario Hezonja u pobjedi Orlando Magica nad Los Angeles Lakersima, koji su igrali bez Kobe Bryanta, zabio sedam koševa.

Mostarac Bogdanović, koji je u igru ušao s klupe, na terenu je proveo 33:58 minute, a uz 22 koša upisao je i devet skokova te tri asistencije za pobjedu Brooklyn Netsa od 106:98 nad Houston Rocketsima, jednom od jačih ekipa u NBA ligi.

Netsi su utakmicu otvorili sa zaostatkom od sedam koševa. Netsi su zabili devet koševa zaredom za vodstvo od 91-87 šest i pol minuta do kraja. Polaganje Trevora Ariza okončalo je sušu dulju od tri minute za Houston i to je bio početak serije od 6-2 kojom su Rocketsi došli na 93-93, manje od pet minuta do kraja. Brooklyn je zatim zabio šest koševa zaredom za vodstvo od 99-93 tri i pol minute do kraja. Tada je Marcus Thornton zabio tricu za Houston na što je odgovorio Bogdanović također tricom 1:37 minute do kraja za povećanje vodstva na 102-96. James Harden je predvodio Houston sa 23 pogotka. Ovo je prva pobjeda Brooklyna u Houstonu od ožujka 2006. Kod Brooklyna se još istaknuo Joe Johnson sa 16 koševa i deset asistencija, a Brook Lopez je dodao 14 koševa uz 12 skokova. Da je Bogdanović u ovakvoj formi igrao na Eurobasketu tko zna gdje bi Hrvatskoj bio kraj... Nesretni Bogdanovićev potres mozga na prvoj utakmici protiv Slovenije koštao nas je dobrog plasmana na EP-u... Bogdanovićev show pogledajte OVDJE.

Orlando Magic je bio bolji od Los Angeles Lakersa sa 101-99, a Mario Hezonja je u 19:18 minuta na terenu uz sedam koševa dodao još i dva skoka. Heroj utakmice Nikola Vučević, koji je u zadnje četiri godine bio u prvoj postavi Orlanda u 223 utakmice, sinoć nije započeo okršaj protiv Lakersa, ali je ušavši s klupe zabio 18 koševa, uključujući i pogodak uz zvižduk sirene za kraj koji je Magicu donio pobjedu. Shabazz Napier je predvodio Orlando sa 22 koševa, od čega je bilo pet trica, a Evan Fournier je ubacio 16. Kod Lakersa, najučinkovitiji je bio Roy Hibbert sa 15 pogodaka, dok je D'Angelo Russell dodao 14. Ni jedna momčad se nije mogla odvojiti u zadnjoj četvrtini dok Magic nije zabio sedam uzasopnih koševa za vodstvo od 99-94 nešto više od dvije minuet do kraja. No onda su Lakersi zabili pet zaredom za izjednačenje od 99-99 1:18 minutu i 18 do kraja.