'modra' mladost

Pogledajte kako je Dinamo Bugarima utrpao šest golova; zabijali su Jakirović, Mikić...

10.07.2024 u 19:43

Nogometaši Dinama su odigrali prvu prijateljsku utakmicu na ljetnim pripremama u Austriji, s uvjerljivih 6-2 (1-1) su svladali sofijski CSKA 1948, prošle sezone osmu momčad bugarskog prvenstva

Hrvatski prvak Dinamo je poveo u 28. minuti nakon što je odlično slobodan udarac s 25 metara izveo Sandro Kulenović i pogodio suparničku mrežu. Bugarski sastav je bio bolji tijekom prvog poluvremena. Dvije minute prije primljenog gola Bugari su pogodili okvir gola, a imali su još dvije sjajne šanse prilikom kojih je odlično intervenirao golman Dinama Zagorac.

CSKA 1948 je do odmora ipak uspio izjednačiti, Teodor Ivanov je bio strijelac u 39. minuti.

Dinamo je ogled odigrao s dva različita sastava u dva poluvremena, a nešto pomlađeni kadar riješio je utakmicu na samom startu drugog dijela, te je odigrao odlično drugih 45 minuta. U 51. minuti je Leon Jakirović, inače sin trenera Sergeja, pogodio za 2-1, dok je Marko Rog u 54. povećao na 3-1.

Dinamo - CSKA 1948 Sofija 6:2, pripremna utakmica, 10.7.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Croatel

Do kraja utakmice Dinamo je postigao još tri gola. Prvo je u 72. minuti svoju mrežu pogodio Ivanov, u 77. je mladi Noa Mikić zabio za 5-1, dok je Patrik Horvat bio strijelac za 6-1.

U nadoknadi je CSKA 1948 ipak stigao do drugog gola na susretu, a strijelac je bio Piščević.

• +26
Dinamo - CSKA 1948 Sofija, pripremna utakmica, 10.7.2024. Izvor: Pixsell / Autor: Matija Habljak/PIXSELL

Na pripremama u Austriji nogometaši Dinama će još igrati protiv Bešiktaša 13. srpnja te protiv ukrajinskog Krivbasa 17. srpnja. Po povratku u Zagreb hrvatski prvak bi do starta prvenstva morao odigrati još utakmicu protiv Šahtara iz Donjecka.

Prijateljska utakmica:

Dinamo - CSKA 1948 Sofija 6-2 (Kulenović 28, Jakirović 51, Rog 54, Ivanov 72-ag, Mikić 77, Horvat 80 / Ivanov 39, Piščević 90+1)