Danska je u finalu SP-a u Oslu bila bolja i pobijedila je 32:26. Hrvatska je tako ostala na jednom naslovu prvaka svijeta, onom iz 2003., dok je Danska došla do rekordne četvrte uzastopne titule.
Hrvatska se trudila, pokušala sve, ali parirala je najmoćnijoj ekipi u povijesti samo u prvom dijelu. U nastavku smo gledali jednosmjernu ulicu. Danska je jednostavno prejaka za sve.
Unatoč svemu rukometaši uzdignute glave završavaju prvenstvo, kako i ne bi kada su nakon pet godina Hrvatskoj donijeli medalju s velikog natjecanja.
Navijači su oduševljeni, u Zagrebu se sutra sprema veliki doček. U regiji je finale popraćeno tekstovima o danskoj superiornosti, a srpski komentatori su tijekom prijenosa ustvrdili: 'Hrvati su dobili milost kavu drugi nisu.'
Moglo su čuti i kako su Hrvati izgubili pojam nakon selidbe iz Zagreba u Oslo.