Nathana Ake

Previjao se od bolova, a igru napustio u suzama i na nosilima

10.09.2024 u 23:42

U susretu 2. kola skupine 3 Lige nacija, Nizozemska i Njemačka su u Amsterdamu odigrale neriješeno 2:2, a dobru utakmicu pokvarila je vijest o ozljedi domaćeg braniča Nathana Akea.

Nizozemska je rano povela golom Reijndersa već u 2. minuti, no Njemačka je preokrenula rezultat pred kraj prvog poluvremena golovima Undava u 38. minuti i Kimmicha u sudačkoj nadoknadi (45+3).

Konačnih 2:2 postavio je Dumfries u 51. minuti.

Nažalost, nizozemski branič Nathan Ake morao je pred kraj prvog poluvremena napustiti teren zbog ozljede. Ake je izgledao kao da trpi jake bolove, a odmah su mu u pomoć priskočili suigrač Cody Gakpo i njemački vratar Marc Andre ter Stegen.

Trčao je prema lopti, usporio, čučnuo, a onda legao i počeo se previjati od bolova. Na kraju je iz igre izašao u suzama, na nosilima, izazvalo zabrinutost ne samo među Nizozemcima već i kod navijača Manchester Cityja i trenera Pepa Guardiole.

Priroda Akeove ozljede još nije jasna, a njegova dostupnost za utakmicu Cityja protiv Brentforda u Premier ligi u subotu je pod znakom pitanja.

Od kada je u kolovozu 2020. prešao u City, Ake je propustio više od 30 utakmica zbog ozljeda tetive