Razočarani Zlatko Dalić oglasio se nakon novog kiksa Vatrenih: Bili smo prespori i tromi...

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 19.06.2024 18:04
  • Objavljeno 19.06.2024 u 17:44

Hrvatska je u 2. kolu Eura odigrala samo 2:2 protiv Albanije. 'Vatreni' su još jednom razočarali i podbacili, a evo kako je utakmicu komentirao hrvatski izbornik Zlatko Dalić

Albanci su nas šokirali i poveli golom Qazima Lacija u 11. minuti nakon ubačaja Jasira Asanija. Izjednačio je Andrej Kramarić u 74. minuti na dodavanje Ante Budimira. Samo dvije minute kasnije nakon akcije Budimira i Luke Sučića albanski branič Klaus Gjasula je postigao autogol za vodstvo Hrvatske 2:1, ali u 95. minuti Gjasula zabija gol za konačnih 2:2.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić je dao svoj komentar novog kiksa 'vatrenih'.

'Nije lako, jako teška utakmica, bili smo različiti u dva poluvremena... U drugom smo dali sve od sebe da povedemo, pa primili gol u nadoknadi. Još je sve u našim rukama. Drugo poluvrijeme ohrabruje, u prvom smo bili loši, ništa nismo uspjeli. Pobjeda nad Italijom vodi nas dalje', kazao je Dalić nakon utakmice pa pojasnio plan s kojim je krenuo u utakmicu:

• +90
Euro 2024: Utakmica 2. kola skupine B Hrvatska - Albanija (19.6.2024.) Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic

'Htjeli smo više probijati po bokovima s Perišićem i Juranovićem. U prvom poluvremenu smo slabo okretali stranu, s Gvardiolom smo htjeli balans, a s Petkovićem da prihvati loptu. Nismo uspjeli u tome. U prvom smo bili tromi i spori, nismo ih uspjeli probiti. U drugom smo u igru stavili brže igrače i to je bilo oblje.'

Primili smo gol u sudačkoj nadoknadi...

'Naravno da se mogao spriječiti drugi gol. No, u zadnjih pet minuta se sve okrenulo. Dali smo im situacije za polukontre. Imali smo dosta problema u stoperskom dijelu, stalno smo se bespotrebno tukli s njihovim napadačima. Tu ima dosta problema', otkriva izbornik koji se zahvalio navijačima na podršci:

'Hvala navijačima, nosili su nas i držali kad smo gubili i vodili. Moramo napraviit sve da ih ne razočaramo. Teško je primiti gol u zadnjoj minuti, ali kada vidiš prvo poluvrijeme. Imamo par dana do Italije, podići ćemo se i biti bolji. Nije lako, ali uz ovakvu podršku...'

Je li problem u pristupu?

'Ne mogu reći ništa o pristupu, protivnik ti da gol na početku i zatvori se... Nije išlo, prespori smo i pretromi bili. Drugo poluvrijeme je bilo drugačije, pokidali smo se da se vratimo ionda smo primili gol. Drugo poluvrijeme je pokazatelj kako trebamo. Bespotrebno smo se povlačili na kraju', zaključio je izbornik Zlatko Dalić.