LIGA PRVAKA - 6. KOLO

Real na krilima Modrića sredio Ajax

04.12.2012 u 20:35

Danas je na rasporedu osam utakmica šestog kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D, a najzanimljivije trenutke s tih dvoboja pratite u tekstualnom prijenosu tportala

Posljednjih 90 minuta po skupinama donijet će nam zadnje odgovore, odnosno koje će momčadi kao trećeplasirane u svojim grupama nastaviti put u Europskoj ligi. Naime, prije zadnjih današnjih utakmica poznati su svi putnici u osminu finala Lige prvaka.

To su Porto, PSG (skupina A), Schalke, Arsenal (B), Malaga, Milan (C), Borussia i Real (D). Tako je za preostale klubove ostala borba za utješnu nagradu (Europska liga) i to samo u skupinama C i D, jer u A i B više nema ni takvih nepoznanica.

Naravno, najbolji klubovi koji su izborili nokaut fazu Lige prvaka imaju motiv u tome da love prvu poziciju u skupini koja donosi lakši ždrijeb te novčani bonus UEFA-e za eventualnu novu pobjedu.

SKUPINA A

Dinamo Z. – Dinamo K 0:1 – pratite OVDJE

PSG – Porto 2:1 - kraj

61' - 2:1 - domaći igrači su opet u vodstvu nakon što je pogodio Lavezzi
33' - 1:1 - slavlje Francuza nije dugo trajalo, jer ih je primirio Jackson Martinez
29' - 1:0 - veselje na Parku prinčeva nakon što je pogodio stoper Thiago Silva

SKUPINA B

Montpellier – Schalke 1:1 - kraj

59' - 1:1 - Herrera je vratio stvari na početak
56' - 0:1 - Höwedes je šokirao domaćina koji je ionako bez šansi da dohvati treću poziciju

Olympiacos – Arsenal 2:1 - kraj

73' - 2:1 - potpuni preokret Grka preko Mitrogloua
64' - 1:1 - Maniatis je pronašao način kako da savlada gostujuću obranu
38' - 0:1 - luda atmosfera u Pireju je malo primirena golom Rosickog

SKUPINA C

Milan – Zenit 0:1 - kraj

35' - 0:1 - sjajan pogodak Dannyja

Malaga – Anderlecht 2:2 - kraj

89' - 2:2 - Mbokani je u završnici šokirao Španjolce
61' - 2:1 - Duda je prvo ime utakmice
50' - 1:1 - Jovanović je nepogrešiv
45' - 1:0 - Duda je za domaćina pogodio u pravo vrijeme, asistent je bio Seba

SKUPINA D

Real – Ajax 4:1 - kraj

88' - 4:1 - drugi pogodak talentiranog napadača Reala Callejona
59' - 3:1 - zube su pokazali i gosti preko Boerrigtera
49' - 3:0 - u Madridu je sve riješeno, Kaka je odmah na početku drugog dijela bio precizan
28' - 2:0 - Callejon je probio nizozemsku obranu, nakon odličnog dubinskog proigravanja Modrića. Iako Ajax ima više loptu u nogama sve prijetnje dolaze od strane 'kraljeva'
13' - 1:0 - asitencija Benzeme koje je prije toga dodao Modrić, a strijelac je Ronaldo
- Modrić je na travnjaku od prve minute

Borussia D. – Manchester C. 1:0 - kraj

57' - 1:0 - nema više utakmice na kojoj nije pao pogodak, u Dortmundu je vjerne žutocrne fanove razveselio Schieber