ČUDO U PREMIERSHIPU

Rezultat za pamćenje; ovo se još nije dogodilo u 21. stoljeću!

01.04.2018 u 19:25

U derbiju 31. kola Engleske lige Tottenham je slavio kod Chelseaja s 3-1, a to je prva pobjeda Spursa na Stamford Bridgeu nakon čak 28 godina

Tottenham do danas nije pobijedio Chelsea u gostima u 21. stoljeću, a niti otkad postoji Premijer liga. Uspjeh Tottenhama je tim veći jer je izboren bez najboljeg igrača Harrya Kanea, a gosti su morali i stizati vodstvo Chelseaja nakon što je u 30. minuti zabio Morata nakon krive procjene vratara Llorisa.

Preokret je uslijedio u prvoj minuti nadoknade prvog dijela kada je Danac Eriksen postigao vrlo lijep pogodak iz daljine, a u drugom dijelu je briljirao Dele Alli, koji je pogađaoa u 62. i 66. minuti za veliku pobjedu Tottenhama.

Tottenham je ostao na četvrtom mjestu, ali samo dva boda iza Liverpoola i četiri iza ManU-a, dok Chelsea na petoj poziciji zaostaje velikih osam bodova za Spursima i Ligom prvaka.

• +3
Chelsea - Tottenham, 32. kolo Premiershipa, 2017/18. Izvor: Profimedia / Autor: N. N. / Profimedia

Ranije je Arsenal na Emiratesu slavio protiv Stokea s 3-0 i učvrstio se na šestom mjestu. Domaćin je daleko teže od konačnog rezultata došao do pobjede jer je otpor Stokea, koji se grčevito bori za ostanak, slomljen tek u 75. minuti i to iz nepostojećeg kaznenog udarca kojeg je realizirao Aubameyang. Gabonac je na 2-0 povećao u 86. minuti, a tri minute kasnije Lacazette je iz novoga kaznenog udarca postigao konačnih 3-0.

Arsenal je šesti s pet bodova manje od petoplasiranog Chelsea i pet više od sedmoplasiranog Burnleya, a ovo je momčadi Arsenea Wengera četvrta uzastopna pobjeda u svim natjecanjima.

Stoke je ostao predzadnji s 27 bodova, tri manje od mjesta koje garantira spas.