Šesto kolo MAXtv Prve lige kompletirat će na Poljudu Hajduk i Rijeka. Tekstualni prijenos pratite na tportalu od 21 sat

Hajduk: Stipica, Juranović, Šimić, Bilji, Pejić, Savvas, T. Bašić, Tudor, Maganto, Erceg, Ohandza
Rijeka: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Bradarić, Mišić, Vešović, Andrijašević, Gavranović, Bezjak

Hajduk - Rijeka 2:4

90' - kraj
88' - ne može Hajduk ništa promijeniti, ovo će biti već 16. utakmica u nizu da Rijeka nije poražena od 'bilih', 1614 dana
80' - 2:4 GOOOL - sjajna akcija Rijeke koju je pogotkom s pet metara završio Andrijašević
77' - Hajduk ima igrača manje na travnjaku, ozlijedio se Šimić
73' - odličan udarac Bašića, još bolja obrana Prskala
66' - 2:3 - GOOOL - ubačaj s desne strane, nebeski skok Ismajlija
62' - 1:3 - GOOOL - Vešović je prošao po desnoj strani, ubacio, lopta je sretno došla do Bezjaka koji sa desetak metara trese mrežu

60' - umjesto da Hajduk napravi jači pritisak, Rijeka postaje sve opasnija i goropadnija
54' - Bezjak ostao sam na sedam metara, ali glavom preko gola
52' - po početnim minutama nastavka može se zaključiti kako će Rijeka tražiti priliku iz kontre
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela, Rijeka je krenula uspavano, ali se nakon primljenog gola probudila i zasluženo preokrenula
40' - Gavranović je u priliku gurnuo Andrijaševića, a Stipica skinuo zicer
39' - Bašić sa ruba šesnesterca, ali pored Rijekinog gola
35' - 1:2 - GOOOL - Ristovski je izborio penal, a Bezjak mirno pogodio

27' - Mišić iz slobodnjaka, lopta je očešala gredu, a vratar Stipica nije se pomaknuo
24' - 1:1 - GOOOL - ubačaj, Gavranović je ostao sam i iz teške situacije svladao Stipicu

18' - Rijekin vratar Prskalo je za dlaku brži od Hajdukovog Španjolca Maganta
13' - 1:0 - GOOOL - siguran izvođač je bio Ohandza

11' - penal za domaćina, Bradarić je stavio ruku na Ercega, sudac Jović pokazao na bijelu točku
10' - prva je zaprijetila Rijeka preko Andrijaševića, ali je Stipica siguran
7' - nema prevelikih uzbuđenja
1' - počela je utakmica

----------------------------------------------------------------------

'Igrači vrlo naelektrizirani čekaju derbi jer utakmice protiv Dinama, Rijeke, Osijeka su jednostavno takve. Ako nema pritiska, onda je bezveze igrati. Treba biti hrabar i odigrati relaksirano uz maksimalno dozu discipline. Polako postajemo ozbiljna momčad', rekao je Hajdukov slovenski stručnjak Marijan Pušnik

'Kada je moja neporaženost od Hajduka u pitanju, to je prošlost, a ja živim u sadašnjosti i čvrsto stojim na zemlji s obje noge i znam kakva su naša očekivanja. Želim da momčad bude hrabra, angažirana i agresivna, te da mi igrači potvrde informacije koje mi daju na treningu. Kao i uvijek kada govorimo o 'jadranskom derbiju', igramo izazovnu utakmicu, veselimo se pravoj nogometnoj atmosferi i želimo nastaviti pozitivan niz, iako smo svjesni težine zadatka pred nama', pričao je kormilar gostiju Matjaž Kek