MAXTV PRVA LIGA

Rijeka ipak nije stigla do drugog gola

02.09.2013 u 20:05

U ponedjeljak je na rasporedu posljednja utakmica osmog kola MAXtv Prve lige. Na Kantridi Rijeka dočekuje Lokomotivu, a najzanimljivije trenutke saznajte u tekstualnom prijenosu tportala

RIJEKA: Vargić - Bors, Knežević, Mari, Tomečak - Maleš, Pokrivač - Kvržić, Alispahić, Sharbini - Benko
LOKOMOTIVA:
Šarlija - Samateh, Mesarić, Puljić, Bručić - Mrzljak - Pjaca, Chago, Trebotić, Šitum - Mišić

Rijeka – Lokomotiva
1:1

90+3' - kraj utakmice
90' - Tomečak je ubacio, Krstanović glavom prenio loptu koja prošla pored gola
85' - Ajayi je ubacio s lijeve strane, ali je Benko promašio iz izgledne pozicije
82' - veliki pritisak domaćina traje i dalje, ali nakon pogotka Rijeka nije ozbiljnije zaprijetila
73' - GOOOOOL 1:1 - Kvržić je zabio nakon što je Rijekina obrana blokirala udarac Krstanovićea

Rijeka - Lokomotiva 1:1, Kvržić je precizno pogodio

67' - Sharbini je pokušao volejem sa 16 metara, ali ravno u Šarliju
61' - povratna lopta za usamljenog Krstanovića na desetak metara od gola, ali je visoki napadač tralajvo pucao
53' - Rijeka je puno odlučnije krenula u nastavak dvoboja
47' - najbolja šansa za domaćina, a Šarlija je čudesno obarnio pokušaj Sharbinija s nekoliko metara

45' - kraj prvog dijela
41' - 0:1 - GOOOOOL - kontra Lokosa, Pjaca je povukao, idealno uposlio Trebotića koji je svladao Vargića

Rijeka - Lokomotiva 0:1, Trebotić je rastužio Kantridu

28' - domaćin ima loptu u svojim nogama, ali nema tu prave agresivnosti s kojom bi se probila obrana 'lokosa'
19' - pletu Rijekini nogometaši mrežu oko gola gostiju, ali kada stigne do 16 metara nitko nema pravog rješenja
10' - Rijeka ima terensku inicijativu, ali bez pravih prilika
3' - Tomečakov ubačaj, Benko je zamalo zakasnio
1' - počela je utakmica, na Kantridi je osam tisuća gledatelja

------------------------------------------------------------------------------------------

U različitim raspoloženjima Rijeka i Lokomotiva dočekuju derbi osmog kola. Naime, domaćine je nakon prolaska u Europsku ligu zahvatila euforija tako da se očekuju pune tribine stadiona. Lokomotiva pak dolazi nakon poraza od Hajduka te igrači trenera Ivkovića žele sprati gorak okus.

'Nije čudo što Rijeka ima takve rezultate, zbog sjajnog ambijenta oni su 20 posto bolji. Ovo je prilika za moje igrače da pokažu ono što su trebali pokazati protiv Hajduka, ali nisu. Morat ćemo odigrati strahovito čvrsto, pokušati ih umoriti', rekao je gostujući trener Ivković.