JADRANSKI DERBI

Rijeka pobijedila Hajduk u 'Jadranskom derbiju'

28.04.2013 u 18:48

Nogometaši Rijeke u 29. kolu MAXtv Prve lige došli su do važne pobjede na gostovanju kod Hajduka rezultatom 2:1

MAXtv Prva liga:

Hajduk - Rijeka 1:2 (Sušić 53 / Mujanović 21, Benko 36)

Tijek utakmice:

Kraj - gostima zasluženo pripadaju sva tri boda u derbiju, Hajduk nije stvorio dovoljno prilika za preokret
89' - gužva sada pred golom Rijeke, lopta je odbila do Kiša, on puca s desetak metara, ali Neretljak je blokirao i spasio pogodak
87' - gužva pred golom Hajduka, Maloča je zakomplicirao, ali Riječani to nisu uspjeli iskoristiti
78' - Jozinović pogađa gredu! Ostao je sam na lijevoj strani, pucao, ali lopta se odbija od okvira gola i odlazi u aut!
67' - Milić pucao s dvadesetak metara, daleko iznad gola
63' - Benko zabija pogodak, no uzeo je loptu Blaževiću iz ruku i gol je poništen
61' - odlična prilika za Hajduk, Andrijašević je vukao loptu, proigrao Vukovića, koji se oslobodio braniča, puca u suprotni kut, no Mance ga je pročitao i obranio
53' - goool za Hajduk! Sjajan udarac Sušića s ruba kaznenog prostora! Hajduk se vratio u utakmicu
51' - odlična akcija Kouassija koji je proigrao Vukovića, no njegov udarac u suprotni kut prolazi pokraj vratnice
46' - Krstičević u drugom dijelu pokušava sa svježima Andrijaševićem i Jozinovićem nešto promijeniti
Poluvrijeme - Rijeka zasluženo vodi, Hajduk će morati popraviti igru u nastavku ako želi do preokreta
44' - odličan šut iz slobodnjaka Caktaša, Mance odlično brani
40' - ispala je lopta Manceu nakon jednog ubačaja, ali Hajduk to ne uspjeva kazniti
36' - goool za Rijeku! Leon Benko je strijelac nakon akcije u kojoj je srušio jednog braniča i zatim izašao pred Blaževića i zabio!
28' - velika prilika za Benka! Izašao je sam pred Blaževića, ali se spetljao i propala je velika prilika...u akciji kasnije puca Alispahić, Blažević jedva brani...Rijeka je vrlo opasna i konkretna u ovoj utakmici
27' - odličan ubačaj Lime, Vuković je malo zakasnio
24' - Stojanović puca nisko, Mance s lakoćom brani
21' - goool za Rijeku! Jugović se ubacio s lijeve strane, proigrao Mujanović u sredinu koji sigurno zabija pokraj Blaževića
20' - Alispahić puca iz voleja, lopta prolazi daleko pokraj gola
12' - velika prilika za Rijeku! Marić puca nakon kornera, Hajdukov branič čisti s crte!
7' - Caktašev opasan šut iz slobodnjaka, lopta je zapela i odlazi u korner
6' - Hajduk ima inicijativu na početku dvoboja, već su Splićani napravili nekoliko gužvi pred golom gostiju
1' - dvoboj je počeo, Rijeka je prva jurnula prema golu

Sastav Hajduka: Blažević - Oremuš, Maloča, Milović, Stojanović – Milić, Lima – Kouassi, Sušić, Caktaš – Vuković

Sastav Rijeke: Mance - Marić, Knežević, Neretljak, Škarabot - Jugović, Kreilach, Brezovec, Alispahić, Mujanović - Benko.