DINAMO - RIJEKA 0:1

Rijeka slavi; Dinamo pao pogotkom 'Dinamovca'!

07.05.2014 u 16:49

Ivan Tomečak krajem prvog poluvremena postigao je pogodak koji ide na dušu Dinamovog vratara Ježine. Dinamo je bio jalov u prvom poluvremenu, a tako je nastavio i u drugom dijelu pa Rijeka odnosi zasluženu pobjedu

Dinamo - Rijeka 0:1 (Tomečak 40')

90'+5- UTAKMICA JE GOTOVA! Rijeka po prvi put ove sezone pobjeđuje Dinamo i nosi veliku prednost za uzvrat!
90'+3- isključen i Leovac! Napucao loptu poslije sučeva zvižduka... Rijeka ostaje s dva igrača manje!
90'+1- Soudani u sjajnoj situaciji, no s pet metara puca preko gola!

85'- CRVENI KARTON! Šimčić je isključio Zlomislića radi starta s leđa na Pavičiću.
84'- Krstanović ubacuje, a Šimunović uklizavanjem izbacuje loptu u korner
76'- u samo dvije minute i Čop i Pinto dobili su žuti karton radi napucavanja lopte poslije oglašavanja suca. Nervoza vidljiva...
70'- period 'praznog hoda' pogotovo što se tiče Dinama. Modri i dalje ostaju bez prave prilike za gol
62'- još jedna kontra Riječana okončana blokom Capana ispred Krstanovića
60'- neplanirana izmjena u Dinamu! Morao je izaći Šimunić, ušao Capan
57'- odlična kombinacija i kontra Rijeke, ali Krstanović nije dovoljno brz pa ga zatvara Pivarić
55'- prva zamjena u Rijeci - izašao je malo vidljiv Kvržić, ušao Mujanović
49'- dobra kombinacija Dinama po desnoj strani, ali Pinto se poskliznuo u ključnom trenutku
46'- počelo je drugo poluvrijeme. Treba vidjeti može li Dinamo postići koji pogodak, ili će Riječani 'kući pjevajući'

45'+1- poluvrijeme je gotovo. Riječani zasluženo vode
45'- ponovo prolazi Tomečak, ali stiže ga Pivarić i izbacuje u korner
42'- Duje Čop u 16-ercu, no s desne strane puca loše i pokraj gola

40'- GOLLLLLLLLLLL! Ivan Tomečak s desne strane vara Ježinu, koji prima pogodak na prvu vratnicu!
35'- još 10 minuta do kraja poluvremena. Iako nema golova, utakmica je dinamična i puna tempa
28'- kornera za Rijeku završio na glavi Mitrovića koji nije uspio idealno pucati

24'- Krstanović puca s centra terena i umalo postiže pogodak! Ježina je bio izašao s vrata i to umalo platio
22'- Soudani puca s dvadesetak metara no lopta prolazi pored vrata
20'- Halilović je gurnuo za Čopa u 16-erac, a ovaj pokušao dati povratnu loptu za Brozovića. U posljednji trenutak riječku obranu spašava Leovac
16'- ubačaj Močinića i pronalazi Krstanovića koji iz teške situacije puca ravno golmanu u ruke
12'- odličan prodor Halilovića kroz sredinu završio je samo kornerom nakon pokušaja Pivarića
8'- opasno je bilo u kaznenom prostoru Dinama, u dobroj je poziciji bio Jugović, ali na koncu je lopta završila u rukama Ježine.
5'- početno ispitivanje snaga prolazi bez prilika
0'- utakmica je počela... nadamo se sjajnom dvoboju!

Dinamo: Ježina - Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić - Ademi, Brozović, Antolić - Soudani, Halilović, Čop
Rijeka: Vargić - Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac - Brezovec, Močinić - Moises, Jugović, Kvržić - Krstanović

Dinamo - Rijeka, srijeda, 7. 5, 18:00, Arenasport 3

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice MAXtv Prve lige možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

Korisnici usluge MaxTV To Go (usluga web & mobile) također mogu utakmice gledati na svom mobilnom uređaju ako se u trenutku dok traje utakmica nalaze na putu. Više informacija potražite OVDJE.

Dinamo i Rijeka, prvak i viceprvak Hrvatske ove će sezone odlučiti o tome tko će biti osvajač nacionalnog kupa. 'Modri' žele u svojim vitrinama devetu dvostruku krunu a Rijeka se nada doći do svojeg trećeg Rabuzinovog sunca, nakon što su posljednje osvojili 2006. U Varaždinu. Podsjetimo, tada su riječani došli s prednosti od 4:0, da bi odlučio gol u gostima nakon poraza 5:1.

Ove su momčadi ove sezone odigrale četiri utakmice, s dva remija na Kantridi (0:0, 2:2), te dvije pobjede Dinama u Zagrebu (1:0, 4:0). Oba su trenera prije samog susreta bila optimistična, a pogotovo Zoran Mamić

'Ne zanosim se onim što je bilo prije, jer ovo neće biti takva utakmica. Kup nosi svoje specifičnosti, svoj naboj. Ima i pritiska i psihologije, tko će tu biti bolji taj će do pobjede' – rekao je Mamić, te se osvrnuo i o činjenici da je Rijeka loše prolazila u Maksimiru: 'Teško je meni ući u njihovu glavu, ali u dvije utakmice u Maksimiru Dinamo je bio momčad koja je apsolutno dominirala, a to je pokazatelj da respektiraju Grad Zagreb i Maksimir.'

S druge strane, Matjaž Kek je govorio o odgovornosti i privilegiji:
'Velika je privilegija za igrače, za nas uz teren, ali prije svega za navijače, igrati finale Kupa. To je nagrada svima njima. Onima koji su nas bodrili od prvog treninga i priprema, preko Prestatyna pa do svih tih velikih utakmica ove sezone. Ja sam presretan kad Rijeka može dići na noge par tisuća navijača da krenu na put i dođu nas bodriti u Zagreb. To je privilegij, ali i velika obveza. I moja poruka igračima je - dajte na terenu sve što možete i što ste već puno puta pokazali.'