A SADA - DERBI

Rijeka u Zagrebu kroz 'sito i rešeto' zadržala korak s Dinamom

16.04.2016 u 16:51

Nogometaši Lokomotive i Rijeke odigrali su derbi kola MAXtv Prve lige nakon kojega su gosti pobjedom zadržali neizvjesnost uoči velikog derbija u idućem kolu

U današnji dvoboj u sunčanom Zagrebu protivnici su ušli s različitih pozicija. Obzirom na rezultata Splita u petak Lokomotivi je u borbi za Europu i bod bio sasvim svrsishodan, dok je Rijeka ultimativno trebala tri boda koja bi ih zadržala u utrci za naslov prvaka s Dinamom.

No, teren je donio sasvim izjednačenu poziciju u kojoj Rijeka nije srljala. Solidan ritam nije bio dovoljan za stvaranje sasvim izglednih prilika, i peto poluvrijeme ovoga kola završilo je bez golova...

No, početak nastavka donio je sasvim drugačiju sliku. Već u 48. minuti sudac Matoc je jedan duel Ristovskog i Grezdu (čini se izvan) 'unio' u kazneni prostor i dosudio penal, no Ivan Vargić sjajno brani udarac Marića i produljuje nadu Riječanima u ovom dvoboju.

Već dvije minute zatim Gavranović iz okreta pogađa gredu nemoćnog Zelenike, a u 53. duel na drugoj strani na Brezovcu (koji zbog trećeg žutog kartona neće moći nastupiti protiv Dinama) na rubu kaznenog prostora ne rezultira niti prekršajem. Malo zatim došao je trenutak odluke.

U59. minuti Marin Tomasov namjestio je loptu u kut, ubačajem pronašao glavu Vešovića koji idealno glavom prebacuje na drugu stativu. Tamo je dobro pozicioniran i spreman Mario Gavranović koji iz blizine pogađa za konačnih 0:1. Do kraja dvoboja velikih prilika više nije bilo i Rijeka se uspjela približiti Dinamu samo na bod zaostatka.

Dinamo ima priliku 'vratiti +4' u ogledu s otpisanim fenjerašem Zagrebom, a u idućem kolu putuje Rijeci na derbi prvenstva u Rujevicu.

Lokomotiva Rijeka 0:1
Dinamo Zagreb Zagreb 19:00