junak rb-a salzburg za tportal

Roko Šimić nakon što je vrhunskom izvedbom pokorio PSG: Dajte nam taj Atletico, srušit ćemo ga zbog Hajduka!

17.03.2022 u 07:51

Mladi hrvatski reprezentativac i napadač RB-a Salzburg, kojeg treneri 'šetaju' od A momčadi do juniora, ovog je puta bio prvo ime u pobjedi nad PSG-om, u četvrtfinalu juniorske Lige prvaka. Asistencijom, a potom i pogotkom donio je potpun preokret i odveo svoju momčad u polufinale ovog natjecanja

PSG je kao veliki favorit dočekao RB Salzburg na stadionu Georges Lefèvre u kampu u kojem treniraju i Messi, Neymar, Mbappé, Di Maria...

Međutim mladićima iz Mozartova grada to nije djelovalo nimalo impresivno, a iako su već u prvoj minuti bili u zaostatku, jer zabio je Michut, u nastavku utakmice na krilima 18-godišnjeg hrvatskog napadača Roka Šimića gosti su stigli do preokreta. Prvo je asistirao Diakiteu u 37. minuti, a potom je u 72. minuti zabio za vodstvo 2:1. Konačni rezultat i pobjedu Salzburga potvrdio je u Reisch u drugoj minuti sudačke nadoknade.

'Da, počelo je najgore po nas, jer na samom početku primili smo taj gol. No već tijekom prvog poluvremena uspostavili smo ravnotežu, da bismo u drugom dijelu sve odveli na svoj mlin. Pokazali smo taj naš mentalitet, borili smo se i sasvim zasluženo pobijedili', javio se za tportal nakon utakmice presretni Roko Šimić, 18-godišnjak koji se prošlog ljeta iz Lokomotive preselio u RB Salzburg. No malo ga 'šaltaju' u Liefering, RB-ovu momčad koja se natječe u 2. austrijskoj ligi, ali i skuplja minutažu u prvoj momčadi.

'Ustvari sam igrač Lieferinga, ali to je U-19 momčad Salzburga, i svi mi koji smo pobijedili PSG u toj smo ekipi. No mene znaju ponekad i povući u prvu momčad, kada im fali napadač, pa sam tako dobio priliku i u 'pravoj' Ligi prvaka, ali i u austrijskoj Bundesligi. U svakom slučaju, sve je to veliko iskustvo za mene i uživam u svakom trenutku.'

Ali uživali nisu igrači PSG-a. Doživjeli su pljusku i u juniorskoj Ligi prvaka, vjerojatno su i oni iznenađeni?

'Da, na kladionicama su oni bili favoriti, ali dobro smo ih prostudirali. Znali smo da vole igrati, što smo u drugom poluvremenu često koristili i presijecali im lopte. No mi smo pokazali da na papiru nema favorita, samo se na terenu treba dokazivati.'

Jesu li vam se javili tata Dario ili izbornik hrvatske U-21 reprezentacije Igor Bišćan?

'Tata i mama (op.a., Jelena) su bili na utakmici, tako da smo proslavili odmah nakon nje. Ponosni su, kao i cijela moja obitelj. A s izbornikom Bišćanom vidjet ću se već u ponedjeljak, kada imamo okupljanje.'

U polufinalu ćete igrati protiv madridskog Atletica, kluba koji je nedavno u Splitu nakon penala prošao Hajduk. Spremate osvetu u ime Splićana?

'Naravno, jer ja volim svaki hrvatski klub, posebno kada igra u Europi. U klubu ih još nismo gledali, ali ja sam pratio tu utakmicu i sigurno je da nisu zaslužili proći Hajduk. Čak sam uvjeren da je Hajduk trebao proći. No što je, tu je, sada se spremamo za polufinale i finale u Nyonu.'

Nego da se još malo vratimo na uspjeh protiv PSG-a. Prošlog tjedna Real je izbacio prvu momčad, uz briljantnu izvedbu Luke Modrića i tri gola Karima Benzeme. Vi ste sada i asistirali i zabijali, odnosno utjelovili ovaj Realov dvojac?

'Ha, ha... Gdje sam ja još od njih? Oduševljen sam time kako Luka igra s 36 godina, a zahvaljujući njemu, cijeli svijet zna i za našu zemlju. Naravno, to i meni daje poticaj i pokušavam se koncentrirati najviše na svoj dio posla, odnosno zabijanje golova, ali mislim da i puno pomažem momčadi, ostavljam srce na terenu', završio je Roko nekoliko minuta prije nego je ušao u avion i poletio prema Austriji.