Svjedoci smo velikog financijskog ulaganja u kineski nogomet, što potvrđuju i enormni ugovori velikim imenima. Naravno, na taj novac nisu imuni ni najveći svjetski klubovi, poput španjolksih, engleskih i talijanskih velikana, koji često odlaze u Kinu na promotivne turneje
Kina je dokazano veliko nogometno tržište, na kojem žele zaraditi svi. I zato tamo često odlaze najveći europski, samim time i svjetski klubovi, poput Barcelone, Reala, Manchester Uniteda.. A talijanski su klubovi u tom svijetu čak i igrali utakmice super-kupa.
Kinezi su pak zaluđeni europskim nogometom a u šestom izdanju 'Crvenog kartona', izračunali su da od 53 europska kluba, najveći utjecaj ima Manchester United. Na drugom je mjestu minhenski Bayern, dok treće mjesto dijele Arsenal i Liverpool dok je na petom mjestu Manchester City.
Iako su engleski klubovi 'in', prema mjerenjima istog portala, najutjecajnija je njemačka Bundesliga.
A zanimljivo je da je iza Cristiana Ronalda najpopularniji igrač Mesut Özil, njemački reprezentativac, koji trenutno nosi dres londonskih 'topnika'.
Visoko kotira i Unitedov napadač Wayne Rooney, no njegov skok na toj listi najutjecajnijih igrača veže se uz priču njegova transfera u Kinu. Pomalo iznenađujuće, na toj listi je i njegov suigrač Anthony Martial.
Inače, iza Ronalda i Özila, odmah je Gareth Bale, a zanimljivo da na toj listi nema Lionela Messija. Doduše, nema niti jednog igrača katalonske momčadi, ali razlog tome leži u činjenici da Barcelona u tom dijelu svijeta uopće nije zastupljena na društvenim mrežama.