KVALIFIKACIJE ZA EURO

Rooney spasio Englesku od bruke, Rusija podbacila!

12.10.2014 u 23:12

U prvim nedjeljnim kvalifikacijskim utakmica za Euro 2016. tešku pobjedu u Estoniji ostvarila je Engleska, dok je Rusija kod kuće odigrala samo 1:1 s Moldavijom...

Nedjeljni program kvalifikacijskih utakmica podijeljen je u popodnevni i večernji termin, a onaj prvi nije obilovao golovima. Nogometaši Engleske stigli su do trijumfa u gostima kod Estonije, no puno teže nego što je bilo očekivano.

Nakon crvenog kartona Klavana domaći su od 48. minute igrali s igračem manje, a tek je u 74. minuti Wayne Rooney zabio jedini pogodak na utakmici iz slobodnjaka i donio Engleskoj sva tri boda.

Veliki neuspjeh doživjela je Rusija. Nakon odličnog remija u gostima kod Švedske, napravila je velik korak unazad odigravši samo 1:1 doma s Moldavijom i to u utakmici u kojoj su Capellovi izabranici vodili pa brzo primili pogodak.

Protiv reprezentacija bivše Jugoslavije do minimalnih pobjeda stigle su Ukrajina i Austrija na domaćem terenu. Ključne golove zabili su Sidorčuk, odnosno Okotie.